19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Polska w finale Eurowizji 2016!

fot. EBUZa nami drugi półfinał tegorocznej Eurowizji. Tym samym znamy już wszystkich finalistów, wśród których znalazł się reprezentant Polski, Michał Szpak. Ponadto w finale usłyszymy reprezentantów z Łotwy, Gruzji, Bułgarii, Australii, Ukrainy, Serbii, Izraela, Litwy oraz Belgii.

O godzinie 21:00 w Sztokholmie rozpoczął się drugi półfinał 61. Konkursu Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016. Zanim jednak na scenie pojawili się reprezentanci poszczególnych krajów, Petra Mede i Måns Zelmerlöw przypomnieli widzom i publiczności historię konkursu, wykonując specjalnie napisaną na tę okazję piosenkę.

Dzisiejszego wieczora, podobnie jak w pierwszym półfinale, zaprezentowało się osiemnaście krajów:

 1. ŁOTWA - Justs - "Heartbeat"
 2. POLSKA - Michał Szpak - "Color Of Your Life"
 3. SZWAJCARIA - Rykka - "The Last Of Our Kind"
 4. IZRAEL - Hovi Star - "Made Of Stars"
 5. BIAŁORUŚ - Ivan - "Help You Fly"
 6. SERBIA - Sanja Vucić ZZA - "Goodbye (Shelter)"
 7. IRLANDIA - Nicky Byrne - "Sunlight"
 8. MACEDONIA - Kaliopi - "Dona"
 9. LITWA - Donny Montell - "I've Been Waiting For This Night"
 10. AUSTRALIA - Dami Im - "Sound Of Silence"
 11. SŁOWENIA - ManuElla - "Blue and Red"
 12. BUŁGARIA - Poli Genova - "If Love Was a Crime"
 13. DANIA - Lighthouse X - "Soldiers Of Love"
 14. UKRAINA - Jamala - "1944"
 15. NORWEGIA - Agnete - "Icebreaker"
 16. GRUZJA - Nika Kocharov & Young Georgia Lolitaz - "Midnight Gold"
 17. ALBANIA - Eneda Tarifa - "Fairytale"
 18. BELGIA - Laura Tesoro - "What's The Pressure"

Tradycyjnie, do sobotniego finału awansować mogło tylko dziesięciu wykonawców. W tym półfinale swoje głosy oddali także mieszkańcy Niemiec, Włoch oraz Wielkiej Brytanii. Decyzją europejskich jurorów oraz widzów w Wielkim Finale ponownie usłyszmy: ŁOTWĘ, GRUZJĘ, BUŁGARIĘ, AUSTRALIĘ, UKRAINĘ, POLSKĘ, IZRAEL, LITWĘ ORAZ BELGIĘ.

Dzisiejsi zwycięzcy dołączą do: Armenii, Austrii, Azerbejdżanu, Chorwacji, Cypru, Holandii, Malty, Rosji, Węgier oraz Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch , Wielkiej Brytanii i Szwecji tworząc w ten sposób pełną finałową stawkę. Po zakończeniu dzisiejszego półfinału, w Sztokholmie odbędzie się konferencja prasowa z artystami, którzy uzyskali awans. Podczas konferencji dzisiejsi zwycięzcy wylosują, w której połowie finału wystąpią. Kolejność startowa w finale ustalona zostanie przez organizatorów i zapewne poznamy ją w piątek.

A już w najbliższą sobotę około północy poznamy zwycięzcę tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Do kogo w stolicy Szwecji uśmiechnie się szczęście? Transmisję z finału oglądać będzie można na antenach TVP1 oraz TV Polonia, a także na oficjalnej stronie www.eurovision.tv i w serwisie YouTube. Start o godzinie 21:00.

~(rg)

Michał Szpak - Color of Your Life (Połfinał 2)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.