19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Michał Szpak po drugiej próbie. Jak wypadł?

fot. Andres Putting (EBU)7 maja w Globen Arenie odbyła się kolejna próba polskiego reprezentanta. Jak Michał Szpak poradził sobie na eurowizyjnej scenie? Kto będzie mu towarzyszył w czasie wykonywania utworu "Color Of Your Life"?

W sobotę, 7 maja odbyła się druga próba Michała Szpaka. Polski reprezentant pojawił się na scenie w stroju, w którym będziemy mogli go zobaczyć podczas półfinału. Michał ubrany będzie w czarne spodnie i czarną koszulkę oraz w specjalnie uszytą na tę okazję czerwoną marynarkę ze złotymi guzikami i czarnymi aplikacjami. Oprócz wokalisty na scenie pojawi się pochodzący z Poznania kwartet smyczkowy OWEE w składzie: Oliwia Kędziora (altówka), Weronika Janik (skrzypce), Ewelina Osowska (skrzypce) oraz Ewa Leszczyńska (wiolonczela). Towarzyszyć będzie im także pianista. Wszyscy muzycy ubrani będą w ciemne stroje.

Głównym motywem polskiej prezentacji będzie gra świateł. Podczas zwrotek dominować będą niebieskie światła, a w czasie wykonywania refrenów dołączą do nich czerwone. Dodatkowo na ekranach wyświetlać się będzie napis "What Color Is Your Life", w czasie gdy Michał śpiewał będzie ten wers.

Wokalnie Michałowi nie można nic zarzucić. Jest jeszcze lepiej niż podczas pierwszych prób. Dziennikarze zgromadzeni w arenie byli pod wrażeniem wokalu naszego reprezentanta. Wielu obserwatorów uważa, że Michał bardzo dobrze zrobił nie wprowadzając do swojego występu żadnych udziwnień w postaci efektów pirotechnicznych czy tancerzy. Michał chce obronić się przede wszystkim wokalem i na razie wszystko wskazuje na to, że mu się uda...

Polskiego reprezentanta czekają jeszcze trzy próby generalne. Dwie z nich odbędą się w dniu poprzedzającym półfinał, a trzecia próba generalna w dniu półfinału. Z punktu widzenia artystów najważniejsza jest zapewne druga próba generalna, ponieważ w tym czasie swoje głosy oddawać będą jurorzy z poszczególnych krajów. Michał zaprezentuje się jako drugi wykonawca w drugim półfinale, który odbędzie się w czwartek, 12 maja.

~Eurovision.tv (rg)

Michał Szpak - Color Of Your Life (Druga próba)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.