Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Poznajcie reprezentantkę Hiszpanii!

Barei, fot. RTVEJurorzy oraz telewidzowie zdecydowali, że reprezentantką Hiszpanii w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Barei, która w Sztokholmie wykona utwór "Say Yay!". 34-letnia artystka ma oczywiście zagwanatowany udział w finale. Czy uda się jej zdobyć eurowizyjne Grand Prix dla Hiszpanii?

O możliwość reprezentowania Hiszpanii w tegorocznej Eurowizji walczyło sześciu artystów: Electric Nana, Maria Isabel, Maverick, Xuso Jones, Barei oraz Salvador Beltrán. W tym roku hiszpański nadawca zdecydował, że reprezntanta kraju wybiorą: jury międzynarodowe, jury artystyczne oraz telewidzowie. W skład jury międzynarodowego weszli przedstawiciele europejskich nadawców publicznych. Od tych jurorów najwięcej punktów otrzymał Salvador Beltrán.

W skład jury artystycznego weszli Loreen, Edurne - ubiegłoroczna reprezentantka Hiszpanii oraz Carlos Marin z grupy Il Divo. Każdy z tych jurorów przyznał najwyższe noty Barei. Wyniki głosowania telewidzów pokazały, że nie zgadzają się oni z międzynarodowymi jurorami, ponieważ w ich głosowaniu Salvador Beltrán zajął ostatnią lokatę. Widzowie największą notę przyznali Barei i to ona ostatecznie została reprezentantką Hiszpanii.

Barei, tak na prawdę nazywa się Bárbara Reyzábal González-Aller. Urodziła się w 1982 roku w Madrycie. Ukończyła studia z teorii muzyki. Karierę muzyczną rozpoczęła w 2001 od udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Benidormie. Później przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Dopiero w 2011 światło dzienne ujrzał jej debiutancki album studyjny zatytułowany "Billete para no volver". W ubiegłym roku ukazał się jej drugi krążek "Throw the Dice".

Hiszpania, obok Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, ma każdego roku zagwarantowany udział w finale. Barei nie musi się oczywiście martwić półfinałami. Hiszpania związana jest z Konkursem Piosenki Eurowizji od 1961 roku. Na swoim koncie kraj ten ma tylko dwa zwycięstwa w latach 1968 i 1969. Edurne w ubiegłym roku zajęła dopiero 21. miejsce. Jak poradzi sobie jej koleżanka? Przekonamy sie niebawem...

~Eurovision.tv (rg)

Barei - Say yay! (Hiszpania 2016)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.