Alicja Szemplinska

Alicja Szemplińska reprezentantką Polski!

Decyzją widzów i jurorów, zwyciężczynią "Szansy na sukces" i tym samym reprezentantką naszego kraju w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji została Alicja Szemplińska. Wokalistka na eurowizyjnej scenie wykona balladę zatytułowaną "Empires".
23 Lut 2020

Polina Gagarina reprezentantką Rosji

Polina Gagarina, fot. eurovision.tv11 marca 2015 rosyjski nadawca publiczny, telewizja Pierwyj Kanał poinformowała, że Rosję w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu reprezentować będzie Polina Gagarina. 28-letnia wokalistka na eurowizyjnej scenie wykona piosenkę "A Million Voices". Utwór dla Gagariny napisali: Gabriel Alares, Joakim Björnberg, Katrina Noorbergen, Leonid Gutkin oraz Vladimir Matetsky.

Artystka po ogłoszeniu decyzji przez rosyjską telewizję wyraziła swoje ogromne zadowolenie z możliwości wystąpienia na międzynarodowej scenie. Gagarina uważa, że Konkurs Piosenki Eurowizji to odpowiedni dla niej poziom i jest usatysfakcjonowana, że będzie mogła reprezentować swój kraj w festiwalu tak wysokiej rangi.  

Polina Gagarina zaprezentuje się w pierwszym półfinale, a biorąc pod uwagę fakt, że nie było jeszcze sytuacji, aby Rosja nie awansowała do finału, możemy być prawie pewni, że wokalistkę ponownie usłyszymy w sobotnim finale. Ubiegłoroczne reprezentantki kraju, Siostry Tołmaczowe, nie zostały miło przywitane przez publiczność zgromadzoną w kopenhaskiej B&W Hallerne. Choć zostały wygwizdane, to awansowały z szóstego miejsca do finału, a w nim zajęły siódmą pozycję. 

~Eurovision.tv (rg)

Polina Gagarina - A Million Voices (Rosja 2015)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.