Alicja Szemplinska

Alicja Szemplińska reprezentantką Polski!

Decyzją widzów i jurorów, zwyciężczynią "Szansy na sukces" i tym samym reprezentantką naszego kraju w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji została Alicja Szemplińska. Wokalistka na eurowizyjnej scenie wykona balladę zatytułowaną "Empires".
23 Lut 2020

Monika Kuszyńska z numerem 17. w półfinale

fot. EBUEuropejska Unia Nadawców oraz organizująca w tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji, austriacka telewizja ORF zaprezentowały kolejność startową w półfinałach. Polska reprezentantka zaprezentuje się jako ostatnia w drugim półfinale.

Podobnie jak w latach 2013 i 2014, tak i teraz nie odbyło się tradycyjne losowanie kolejności startowej. W styczniu kraje biorące udział w tegorocznej Eurowizji podzielone zostały na dwa półfinały, a losowo decydowano, w której połowie koncertu zaprezentuje się dany wykonawca. Kolejność prezentacji w półfinałach po raz trzeci zdeterminowana została przez producentów konkursu, których głównym celem jest zapewnienie widzom pozytywnego odbioru, w taki sposób, aby piosenki podobne do siebie stylistycznie nie były prezentowane zaraz po sobie.

Pierwszy półfinał, który odbędzie się we wtorek, 19 maja otworzy Mołdawia. Następnie na scenie zaprezentują się reprezentanci: Armenii, Belgii, Holandii, Finlandii, Grecji, Estonii, Macedonii, Serbii, Węgier, Białorusi, Rosji, Danii, Albanii, Rumunii oraz Gruzji.

W drugim półfinale, który odbędzie się w czwartek, 21 maja zobaczymy reprezentantów: Litwy, Irlandii, San Marino, Czarnogóry, Malty, Norwegii, Portugalii, Czech, Izraela, Łotwy Azerbejdżanu, Islandii, Szwecji, Szwajcarii, Cypru oraz Słowenii. Jako ostatnia w półfinale zaprezentuje się reprezentująca nasz kraj Monika Kuszyńska.

W pierwszym półfinale swoje głosy oddadzą także widzowie z Austrii, Francji i Hiszpanii. W drugim półfinale zagłosują Brytyjczycy, Niemcy i Włosi. W półfinałach zagłosują także mieszkańcy Australii, która z okazji 60. jubileuszu Eurowizji zaproszona została do udziału w konkursie. Reprezentant tego kraju ma zagwarantowany udział w finale.

~Eurovision.tv (rg)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.