Alicja Szemplinska

Alicja Szemplińska reprezentantką Polski!

Decyzją widzów i jurorów, zwyciężczynią "Szansy na sukces" i tym samym reprezentantką naszego kraju w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji została Alicja Szemplińska. Wokalistka na eurowizyjnej scenie wykona balladę zatytułowaną "Empires".
23 Lut 2020

Loïc Nottet reprezentantem Belgii

Loïc Nottet, fot. Josh BrandaoNa początku listopada 2014 roku belgijska, francuskojęzyczna stacja Radio-Télévision belge de la Communauté française wybrała wewnętrznie reprezentanta Belgii na 60. Konkurs Piosenki Eurowizji. Został nim 19-letni Loïc Nottet, który w Wiedniu wykona utwór zatytułowany "Rhythm Inside". Piosenka napisana została przez samego wykonawcę przy współpracy z Luuk Cox, Shameboy oraz Bevaerlo Jo Scott.

Utwór po raz pierwszy zaprezentowany został podczas specjalnej konferencji zorganizowanej przez belgijskiego nadawcę. Premiera singla miała miejsce 10 marca. Jak przyznał sam artysta, jego piosenka jest zachwycająca i majestatyczna. Ma przypominać, że wszystko, co kieruje ludzkim sercem jest niezmienne, a podjęte przez nas decyzje będą świadectwem tego, co po sobie pozostawimy na tym świecie. Jak mówi Nottet "nie walczymy ze sobą tylko po to, by dopasować się do kogoś innego, powinniśmy znaleźć własny rytm".

Loïc Nottet zaprezentuje się jako trzeci w pierwszym półfinale. Czy uda mu się złamać złą passę belgijskich reprezentantów? Od 2005 roku Belgia tylko dwa razy awansowała do finału. Miało to miejsce w latach 2010 i 2012. Warto też wspomnieć, że kraj związany jest z Konkursem Piosenki Eurowizji od 1956 roku, a więc od samego początku, a na swoim koncie ma tylko jedno zwycięstwo.

~Eurovision.tv (rg)

Loïc Nottet - Rhythm Inside (Belgia 2015)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.