Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Despina Olympiou reprezentantką Cypru

Despina Olympiou, fot. despinaolympiou.comAn Me Thimáse to tytuł utworu, który w Malmö zaśpiewa Despina Olympiou, tegoroczna reprezentantka Cypru w Konkursie Piosenki Eurowizji. Utwór reprezentujący wyspę Afrodyty wykonany zostanie w języku greckim.

Despina Olympiou wybrana została wewnętrznie przez cypryjskiego nadawcę publicznego - telewizję CyBC. Utwór An Me Thimáse (pol. Jeśli pamiętasz) zaprezentowany został w lutym w programie Mazi. Piosenka jest przykładem typowej ballady popowej. Jej słowa napisała Xenona Zindilis, a muzykę skomponował Andreas Giorgallis.

Cypr zadebiutował w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1981 roku. Ubiegłoroczną reprezentantką Wyspy była Ivi Adamou, która w półfinale w Baku zajęła siódme miejsce, a później w finale szesnastą pozycję. Od czasu wprowadzenia półfinałów Cypr jeszcze tylko w 2009 zakwalifikował się do finałowego koncertu.

W Malmö, Despinę Olympiou usłyszymy w pierwszym półfinale. Wokalistka wystąpi z czternastym numerem startowym. Czy uda jej się awansować do finału? Odpowiedź już we wtorek, 14 maja.

~eurovision.tv (r.g)

Despina Olympiou - An Me Thimáse (Cypr 2013)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.