Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Igranka propozycją Czarnogóry

Who See, fot. facebook.comDejan Dedović oraz Mario Đorđević znani jako duet Who See wybrani zostali tegorocznymi reprezentantami Czarnogóry. W Malmö wykonają hip-hopowy utwór zatytułowany Igranka.

W swoim regionie duet Who See odniósł niemały sukces. Panowie mają na koncie dwie płyty studyjne i kilka nagród, w tym MTV Adria w ramach MTV Europe Music Awards. Teraz przyszła pora na udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Piosenka, którą zaprezentują w Malmö wybrana została wewnętrznie przez telewizję RTGC. Utwór Igranka wraz z Who See skomponował Djordje Miljenovic.

Artyści już zapowiedzieli, że ze względu na kryzys ekonomiczny, na scenie w Malmö Arenie najpradopodobniej pojawią się sami, bez tancerzy. U ich boku pojawi się tylko Nina Žiži. Artyści zdają sobie sprawę, że ich występ będzie się różnił od innych, ale mimo wszystko biorą udział w Eurowizji, podczas gdy inne państwa ze względu na złą sytuację finansową z udziału w festiwalu rezygnują. Igranka zdobyła już popularność w krajach bałkańskich, takich jak Chorwacja, Serbia czy Macedonia, ale to nie wystarczy, żeby odnieść sukces...

Czarnogóra zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2007 roku. Od tego czasu nigdy nie udało jej się awansować do finału. Najbliżej była Andrea Demirović, która w Moskwie zajęła jedenaste miejsce w półfinale. W Baku Czarnogórę reprezentował Rambo Amadeus. Jego propozycja zatytułowana Euro Neuro zdobyła tylko dwadzieścia punktów, co przełożyło się na piętnastą lokatę w półfinale. Przez ostatnie trzy edycje półfinał otwierały czarnogórskie występy. Tym razem Czarnogóra zaprezentuje się z dziewiątym numerem startowym w pierwszym półfinale.

~eurovision.tv (r.g)

Who See - Igranka (Czarnogóra 2013)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.