Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Jednak zmiany w Szwajcarii…

Takasa, fot. SRF/Oscar AlessioGrupa Heilsarmee, która wybrana została tegorocznymi reprezentantami Szwajcarii, ugięła się Europejskiej Unii Nadawców i poszła na ustępstwa. Jakie?

15 grudnia 2012 grupa Heilsarmee (niem. Armia Zbawienia) ogromną przewagą wygrała szwajcarskie preselekcje do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Piosenka You And Me od razu wzbudziła zainteresowanie w wielu krajach. Grupą Heilsarmee zainteresowała się także Europejska Unia Nadawców. EBU nie była zadowolona z nazwy zespołu oraz mundurów, w których członkowie pokazywali się na scenie. Szwajcarzy otrzymali czas na podjęcie decyzji i jak się nie dawno okazało, postanowili się podporządkować woli organizatorów i producentów konkursu.

Heilsarmee zmienili nazwę na Takasa. Słowo to pochodzi z języka suahili i oznacza "oczyścić". Na scenie z Malmö członkowie byłej Heilsarmee pojawią się w bardzo klasycznych strojach: białych koszulach i czarnych spodniach. Sven Sarbach, szef szwajcarskiej delegacji, uważa, że są to zmiany, które w pełni zadowolą Europejską Unię Nadawców. Zwraca także uwagę, że zmiany związane z tegoroczną propozycją Szwajcarii odbiły się głośnym echem w mediach, co może okazać się pomocne podczas półfinału.   

Przypomnijmy tylko, że w Baku grupie Sinplus się nie poszczęściło. Utwór Unbreakable uplasował się na jedenastej pozycji w półfinale. W Malmö grupa Takasa zaprezentuje się podczas drugiego półfinału, który odbędzie się w czwartek, 16 maja.

~eurovision.tv (r.g)

Takasa - You And Me (Szwajcaria 2013)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.