Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

Jednak zmiany w Szwajcarii…

Takasa, fot. SRF/Oscar AlessioGrupa Heilsarmee, która wybrana została tegorocznymi reprezentantami Szwajcarii, ugięła się Europejskiej Unii Nadawców i poszła na ustępstwa. Jakie?

15 grudnia 2012 grupa Heilsarmee (niem. Armia Zbawienia) ogromną przewagą wygrała szwajcarskie preselekcje do tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Piosenka You And Me od razu wzbudziła zainteresowanie w wielu krajach. Grupą Heilsarmee zainteresowała się także Europejska Unia Nadawców. EBU nie była zadowolona z nazwy zespołu oraz mundurów, w których członkowie pokazywali się na scenie. Szwajcarzy otrzymali czas na podjęcie decyzji i jak się nie dawno okazało, postanowili się podporządkować woli organizatorów i producentów konkursu.

Heilsarmee zmienili nazwę na Takasa. Słowo to pochodzi z języka suahili i oznacza "oczyścić". Na scenie z Malmö członkowie byłej Heilsarmee pojawią się w bardzo klasycznych strojach: białych koszulach i czarnych spodniach. Sven Sarbach, szef szwajcarskiej delegacji, uważa, że są to zmiany, które w pełni zadowolą Europejską Unię Nadawców. Zwraca także uwagę, że zmiany związane z tegoroczną propozycją Szwajcarii odbiły się głośnym echem w mediach, co może okazać się pomocne podczas półfinału.   

Przypomnijmy tylko, że w Baku grupie Sinplus się nie poszczęściło. Utwór Unbreakable uplasował się na jedenastej pozycji w półfinale. W Malmö grupa Takasa zaprezentuje się podczas drugiego półfinału, który odbędzie się w czwartek, 16 maja.

~eurovision.tv (r.g)

Takasa - You And Me (Szwajcaria 2013)W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.