Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

What If rosyjską propozycją do Malmö

Dina Garipova, fot. Channel One RussiaW połowie lutego w Kanale Pierwszym rosyjskiej telewizji publicznej poinformowano, że Rosję w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentować będzi Dina Garipowa. Zwyciężczyni The Voice of Russia wykona w Malmö balladę zatytułowaną What If.

Tegoroczna propozycja Rosji oficjalnie zaprezentowana została w programie Woskriesnoje Wriemja pod koniec lutego. Piosenkę wybrano w drodze konkursu przeprowadzonego przez rosyjskiego nadawcę publicznego. Do konkursu zgłoszono ponad 200 kompozycji napisanych przez kompozytorów z różnych krajów. Wszystkie piosenki przesłuchane zostały przez organizatorów i w końcu wybrano tę najlepszą. Zwyciężył utwór What If, do którego słowa i muzykę napisali Gabriel Alares, Joakim Björnberg oraz Leonid Gutkin.

Dina Garipowa urodziła się 25 marca 1991 w Zelenodolsku. Od szóstego roku życia brała udział w lekcjach śpiewu w Golden Microphone Theatre. Jest laureatką wielu muzycznych konkursów. W ubiegłym roku triumfowała w programie The Voice of Russia, w którym wygrała kontrakt z Universal Music. Dina obecnie studiuje dziennikarstwo na uniwersytecie w Kazaniu.

Rosja swoją przygodę z Konkursem Piosenki Eurowizji rozpoczęła w 1994 roku. Reprezentanci tego kraju dwukrotnie zajmowali trzecie miejsce, trzykrotnie zajmowali drugą lokatę, a Dima Bilan w 2008 wywalczył utworem Believe eurowizyjne Grand Prix. Od czasu wprowadzenia półfinałów, do tej pory nie zdarzyła się sytuacja, aby rosyjski reprezentat nie awansował do finału. Buranovskiye Babushki w Baku zajęły pierwsze miejsce w swoim półfinale, jednak Loreen okazała się niezwyciężona i Rosja zakończyła finał na miejscu drugim.

Jak będzie w tym roku przekonamy się niebawem. Balladę What If usłyszymy już we wtorek, 14 maja podczas pierwszego półfinału. Czy Dina Garipowa zaśpiewa także w finale?

~eurovision.tv (r.g)

Dina Garipova - What If (Rosja 2013)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.