Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Waterfall propozycją Gruzji

Nodi Tatishvili & Sophie Gelovani, fot. GPBNodiko Tatishvilli i Sopho Gelani wybrani zostali tegorocznymi reprezentantami Gruzji w Konkursie Piosenki Eurowizji. Duet wyłoniony został w wyniku wewnętrznych preselekcji przeprowadzonych przez telewizję GPD. Gruziński nadawca zdecydował się najprawdopodobniej na taki krok po ubiegłorocznej porażce. Gruzja zakończyła półfinał w Azerbejdżanie na czternastej pozycji i po raz pierwszy nie zakwalifikowała się do finału.

Nodiko Tatishvilli i Sopho Gelani wykonają w Malmö utwór Waterfall. Balladę napisał szwedzki kompozytor Thomas G:son, który jest autorem wielu eurowizyjnych propozycji. Napisał m.in. hiszpańskie Quédate conmigo (ESC 2011), duńskie In a Moment Like This (ESC 2011), szwedzkie Invincible (ESC 2006) czy wreszcie Euphorię.

Gruzja zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2007 roku. Największym sukcesem tego niewielkiego kraju było dwukrotnie zdobyte dziewiąte miejsce. W 2010 dokonała tego Sofia Nizharadze z utworem Shine, a rok później grupa Eldrine z piosenką One More Day. Anri Jokhadze, który reprezentował Gruzję w Baku nie zakwalifikował się do finału. Piosenka I´m A Joker zdobyła zaledwie 36 punktów, co przełożyło się na czternastą lokatę.

W Malmö utwór Waterfall usłyszymy w drugiej połowie drugiego półfinału, który odbędzie się 16 maja.

~eurovision.tv (r.g)

Nodi & Sophie - Waterfall (Gruzja 2013)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.