Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Elitsa & Stoyan reprezentantami Bułgarii

Elitsa & Stoyan, fot. facebook.comBułgaria swoją przygodę z Konkursem Piosenki Eurowizji rozpoczęła w 2005 roku. Od tego czasu reprezentantom tego bałkańskiego kraju tylko raz udało się awansować do finału. Dokonał tego duet Elitsa Todorova i Stoyan Yankulov, który w Helsinkach wykonał utwór Voda zajmując piąte miejsce. Po kilku latach niepowodzeń, bułgarski nadawca BNT zdecydował, że duet ponownie reprezentował będzie kraj w Eurowizji. Decyzja ta zapadła w lutym, jednak dopiero w marcu wybrano utwór, który wykonany zostanie w Malmö.

3 marca odbył się koncert preselekcyjny, w którym widzowie spośród trzech propozycji wybrać mieli tę najlepszą. Elitsa & Stoyan wykonali: "Dzupaj libe boso", "Kismet" i "Samo shampioni". Widzowie najwięcej głosów oddali na utwór "Kismet". Później okazało się, że w przypadku tej kompozycji istnieją problemy z nadaniem praw autorskich. Zdecydowano więc, że tegoroczną propozycją Bułgarii będzie utwór "Samo shampioni", który w preselekcjach znalazł się na drugim miejscu. Autorami piosenki są Elitsa Todorova i Bistrishkite Babi.  

Sofi Marinowa, która reprezentowała Bułgarię w ubiegłym roku, w półfinale zajęła jedenaste miejsce, co oczywiście nie dało jej awansu do finału. Czy tegoroczni reprezentanci przełamią złą passę? Dowiemy się już w drugim półfinale, który odbędzie się w czwartek, 16 maja.

~eurovision.tv (r.g)

Elitsa & Stoyan - Samo Shampioni (Bułgaria 2013)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.