Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

L'Essenziale włoską propozycją do Malmö

Marco Mengoni, fot. Giuseppe La SpadaW połowie lutego odbyła się 63. edycja Festival di Sanremo. Przez pięć dni włoscy artyści prezentowali swoje muzyczne propozycje w dwóch kategoriach. Podczas festiwalu wybrano także wykonawcę, który reprezentował będzie Włochy podczas zbliżającego się Konkursu Piosenki Eurowizji. Został nim Marco Mengoni.

Telewizja RAI potwierdziła niedawno, że 25-letni wokalista wykona w Malmö utwór L'Essenziale, który skomponował razem z  Roberto Casalino oraz Francesco De Benediittisem. Na eurowizyjnej scenie piosenka wykonana zostanie w całości w języku włoskim. Od czasu ukazania się, L'Essenziale stało się najpopularniejszym hitem w Italii. Czy ta popularność przeniesie się także do Szwecji? Przekonamy się wkrótce...

Włochy po 13 latach nieobecności powróciły do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2011 roku. Stały się także krajem należącym do tzw. Wielkiej Piątki i razem z Francją, Hiszpanią, Niemcami i Wielką Brytanią mają zagwarantowany udział w wielkim finale. L'amore è femmina w wykonaniu Niny Zilli uplasowało się w Baku na dziewiątej pozycji. Czy Marco Mengoni poprawi wynik swojej rodaczki sprzed roku? Odpowiedź już w sobotę, 26 maja.

~eurovision.tv (r.g)

Marco Mengoni - L'Essenziale (Włochy 2013)


Community Builder Avatar
matheo
Włochy kolejny raz mnie nie zawiodły, bardzo dobry wybór ;)licze ponownie na miejsce w TOP 10 ;)
0

W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.