Izrael wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2018, fot. Thomas Hanses

Izrael zwycięzcą Eurowizji 2018!

Za nami wielki finał 63. Konkursu Piosenki Eurowizji – Lizbona 2018. Decyzją widzów i jurorów eurowizyjne Grand Prix powędrowało w ręce reprezentantki Izraela. Netta z utworem Toy zdobyła 529 punktów. Drugie miejsce przypadło reprezentantce Cypru, a na trzecim znalazła się Austria.
13 Maj 2018

Facebook

Bonnie Tyler reprezentantką Wielkiej Brytanii!

Bonnie Tyler, fot. BBCOficjalną prezentację tegorocznego reprezentanta Wielkiej Brytanii w Konkursie Piosenki Eurowizji zaplanowano na 18 marca. Telewizja BBC postanowiła jednak nie czekać i jedenaście dni wcześniej ogłosiła Europie, że w Malmö honoru Brytyjczyków bronić będzie Bonnie Tyler, która wykona utwór "Believe In Me".

W roku 2011 telewizja BBC postanowiła, że Wielką Brytanię podczas ówczesnego Konkursu Piosenki Eurowizji reprezentować będzie reaktywowana w 2009 grupa Blue. Jak się później okazało, wybór znanego przed laty zespołu zaowocował sukcesem w Duesseldorfie. Panowie wywalczyli 11 miejsce. W ubiegłym roku ponownie postawiono na gwiazdę wielkiego formatu. Wybór padł na Engelberta Humperdinck'a i jego utwór "Love Will Set You Free". Niestety, piosenka nie przypadła do gustu Europejczykom. Artysta zdobył zaledwie 12 punktów, co przełożyło się na przedostatnią lokatę w finale.    

Także w tym roku telewizja BBC poszła za ciosem i postawiła na światową gwiazdę. Zdecydowano, że reprezentantką Wielkiej Brytanii w 58. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Bonnie Tyler. Artystka wykona w Malmö utwór zatytułowany "Believe In Me", który skomponował Desmond Child. Czy znane nazwisko i ogromny dorobek muzyczny pomogą Tyler, a tym samym Wielkiej Brytanii w drodze do zwycięstwa?

Bonnie Tyler urodziła się w 1951 roku w Walii. Całemu światu dała się poznać dzięki charakterystycznej chropowatej barwie głosu. Wokalistka ma na swoim koncie wiele nagród, wydała kilkadziesiąt albumów, a wśród jej najbardziej znanych hitów wymienić można: "Total Eclipse Of The Heart", "Holding out for a Hero" czy "It´s a heartache". Na 8 marca zaplanowano premierę kolejnego albumu wokalistki. Krążek zatytułowany "Rocks and honey" promować będzie właśnie eurowizyjna piosenka. Czy dzięki niej Bonnie Tyler wzbije się znów na wyżyny popularności, a przy okazji przyniesie Wielkiej Brytanii szóste w historii zwycięstwo w Eurowzji? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze trochę poczekać, ale pewne jest jedno. "Believe In Me" zapewne już jest faworytem do zwycięstwa...

A my tylko przypominamy, że Wielka Brytania uczestniczy w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1957 roku. Jest jednym z krajów tzw. Wielkiej Piątki, a więc ma zagwarantowany udział w finale. Bonnie Tyler usłyszymy zatem w sobotę, 18 maja.

~eurovision.tv (r.g)

Bonnie Tyler - Believe In Me (Wielka Brytania 2013)


Community Builder Avatar
jantur
Piosenka niezla, spokojna, ale to jednak dinozaur. Gdyby np. inne nacje wysylaly emerytow to bysmy z nich zartowali, ale widac Wlk.Brytanii wolno wszystko, albo po prostu nie ma chetnych na Eurowizje.
0
Community Builder Avatar
Damianek
Nazwisko + niezła piosenka= WYSOKIE MIEJSCE.
0
Community Builder Avatar
matheo
no nie spodziweałem się takiego wyboru ze strony UK, myślałe, że tym razem wybiora kogoś młodego,a tu prosze Bonnie Tyler; miłe zaskoczenie, a piosenka miła do słuchani, powinno byc lepiej niz ostatnio ;)
0

W celu dodania komentarza zaloguj, lub zarejestruj się jeśli nie posiadasz konta w naszym serwisie.
© 2007-2018 Eurowizja.Info
Wszelkie prawa zastrzeżone.
The official theme art of the 1956-2018 Eurovision Song Contest © EBU
Archiwum serwisu 2007 - 2012

Please publish modules in offcanvas position.