Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Andrius Pojavis reprezentantem Litwy

Andrius Pojavis, fot. J. StacevičiusPo serii półfinałów, 20 grudnia w Wilnie odbył się finał litewskich preselekcji do 58. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wygrał je Andrius Pojavis, który w Szwecji zaprezentuje utwór "Something".

W finale litewskich preselekcji zaprezentowało się 7 wykonawców:
1. Bozole - "Happy And Free"
2. Ieva Zasimauskaite & Gabrielius Vagelis - "I Fall In Love"
3. Gerai Gerai & Miss Sheep - "War in The Warderobe"
4. Linas Adomaitis - "I W 2night"
5. DAR - "Jump!"
6. Girmante Vaitkute - "Time To Shine"
7. Andrius Pojavis - "Something"

W finale, który podzielono na dwa etapy głosowali widzowie oraz jurorzy, którzy wybierali trzech faworytów. Największe uznanie wśród widzów zdobyli: Gerai Gerai & Miss Sheep, DAR oraz Andrius Pojavis. Jurorzy zaś wśród pretendentów do udziału w Eurowizji widzieli: Andriusa Pojavisa, Girmantė Vaitkutė oraz duet Gerai Gerai & Miss Sheep. Po zsumowaniu głosów oddanych przez widzów oraz jurorów, stawka tzw. super finału wyglądała następująco:
- Andrius Pojavis - "Something"
- Gerai Gerai & Miss Sheep - "War in The Warderobe"
- Girmante Vaitkute - "Time To Shine"

W ostatnim głosowaniu, w którym wybrano zwycięzcę, najlepszy okazał się Andrius Pojavis i jego muzyczna propozycja zatytułowana "Something", którą sam skomponował.

Od czasu wprowadzenia półfinałów Litwie udało się pięć razy zakwalifikować do finału Eurowizji. Donny Montell reprezentujący naszych wschodnich sąsiadów w Baku wywalczył w półfinale trzecie miejsce. W finale jednak, jego propozycja "Love is Blind" uplasowała się dopiero na 14. pozycji. Największy sukces w litewskich barwach odniosła w 2006 roku grupa LT United, która utworem "We Are The Winners" wywalczyła w Atenach szóste miejsce.

Andrius Pojavis - Something (Litwa 2013)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.