Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

"Love kills" propozycją Belgii

Roberto Bellarosa, fot. facebook.com16 grudnia poznaliśmy propozycję Belgów na nadchodzący Konkurs Piosenki Eurowizji. Reprezentantem tego kraju został Roberto Bellarosa, który w Malmo wykona utwór "Love kills".

O tym, że Roberto Bellarosa wystąpi w Malmo, belgijski nadawca zdecydował dużo wcześniej. 16 grudnia natomiast wybrano utwór, który Belg wykona podczas 58. Konkursu Piosenki Eurowizji. Tym razem preselekcje przeprowadzone zostały przez radio w specjalnym programie zatytułowanym "Eurovision 2013: A vous de choisir la chanson! ".

Roberto Bellarosa zaprezentował trzy utwory: "Love kills", "Reste toi" oraz "Be heroes". Ponadto w towarzystwie uczestników programu The Voice Belgique wykonał kilka eurowizyjnych przebojów, m.in. "Ne partez pas sans moi", "Save your kisses for me", "Satellite" czy "Fairytale".

W głosowaniu słuchacze radia Vivacité zdecydowali, że przyszłoroczną propozycją Belgii będzie utwór "Love kills". Jednocześnie telewizja RTBF poinformowała, że wersja tej piosenki zaprezentowana 16 grudnia nie jest ostateczną. "Love kills", które zaprezentowane zostanie w Malmo poznać mamy najpóźniej w lutym.

A my przypomnijmy, że Belgia w ubiegłym roku nie zdołała awansować do finału konkursu w Baku. Iris z utworem "Would You" zdobyła w półfinale zaledwie 16 punktów, co dało artystce dopiero 17 lokatę. Czy Roberto Bellarosa podbije europejską publiczność i zdoła awansować do finału Eurowizji w Malmo? Odpowiedź już w maju...

Roberto Bellarosa - Love kills (Belgia 2013)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.