Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Warning: get_headers(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /home/eurowizj/www/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 600

Warning: get_headers(http://i32.tinypic.com/105duts.jpg): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /home/eurowizj/www/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 600

Notice: Trying to get property 'image_fulltext_alt' of non-object in /home/eurowizj/www/templates/flex/html/layouts/joomla/content/full_image.php on line 26

2006 (PF) - Ich Troje - Follow My Heart


Ich Troje – polski zespół pop/rockowy założony 3 listopada 1995 roku w Łodzi. W latach 2001-2004 jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych zespołów w kraju.

Po raz drugi zespół postanowił wziąć udział w Preselekcjach do konkursu Eurowizji. Ze 112 piosenek zgłoszonych do konkursu jury wybrało finałową piętnastkę, w tym propozycję "Follow my heart". 28 stycznia 2006 podczas koncertu "Piosenka dla Europy" jury i przede wszystkim telewidzowie po raz 2 dali zespołowi bilet do Finałowego Konkursu Eurovision 2006 ... tym razem w kierunku Aten.
Kolejne tygodnie upływały na promocji "Follow my heart" w Europie ... od Niemiec po Cypr, spotkania z entuzjastami Konkursu Eurowizji, wywiady w stacjach radiowych, występy telewizyjne. Wszystko po to by Europa poznała ich eurowizyjną propozycję. Konkurs zbliżał się wielkimi krokami i 18go maja po wielu próbach na scenie Olimpic Indoor Arena zespół Ich Troje z towarzyszeniem Justyny, Magdy i Real'a McCoy, ubrany w bogato zdobione biało - srebrno - złote kostiumy zajął 11 miejsce w półfinale. Niestety nie zagwarantowało to miejsca w finałowym konkursie. Nie był to pierwszy ani ostatni konkurs Eurowizji, może jeszcze kiedyś Ich Troje ponownie pokusi się o udział w Eurovision Song Contest.

W skład zespołu obecnie wchodzą: Anna Wiśniewska, Jacek Łągwa i Michał Wiśniewski.

Przez pięć pierwszych lat swojej działalności Ich Troje było mało znaną grupą muzyczną. Tworzyli go wówczas: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Magda Femme, którzy razem nagrali: Intro, ITI CD, The best of… i 3. Magda Femme odeszła w 2001 z zespołu, a zastąpiła ją Justyna Majkowska. Z nią Ich Troje wydało 2 płyty: Ad. 4 i Po piąte… a niech gadają; zaśpiewała także na krążku The best of… Ich Troje.

O Ich Troje stało się głośno dzięki piosence Powiedz, która znalazła się na płycie Ad. 4. Tą piosenką zespół wyśpiewał sobie nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu i Karlshamn w Szwecji, gdzie zdobył główną nagrodę. Swój sukces komercyjny zawdzięcza w dużym stopniu promocji telewizyjnej. Zaistnieli w ogólnopolskich mediach dzięki Ninie Terentiew i TVP 2.

Justynę Majkowską miała zastąpić Niemka Elli Mücke, jednak trudno jej było przełamać barierę językową. Z tego powodu nową, i już ostatnią, wokalistką zespołu została Anna Wiśniewska, laureatka Szansy na sukces.

Zespół oficjalnie zakończył swoją działalność 31 grudnia 2004, jednak został reaktywowany po festiwalu Top Trendy w Sopocie. Pod koniec 2005 roku zespół zgłosił dwie swoje piosenki do polskich Preselekcji Eurowizji 2006. Do finału zakwalifikował się utwór Follow My Heart. 28 stycznia 2006 grupa w powiększonym składzie (wraz z Realem McCoyem i byłymi wokalistkami zespołu: Magdą Femme i Justyną Majkowską, które wróciły do zespołu na czas 10-lecia), wygrała polskie eliminacje do konkursu Eurowizji.

Niedługo po wygranej w krajowych preselekcjach Michał Wiśniewski i Anna Wiśniewska wyruszyli w trasę koncertową po USA i Kanadzie. W 2006 roku nie zakwalifikowali się do finału Eurowizji - zespół zajął 11. miejsce w półfinale, a do finalu przechodziło 10 pierwszych zespołów.

31 sierpnia 2007 w Kielcach odbył się specjalny koncert z okazji 10-lecia istnienia zespołu. Tytuł koncertu: 10 lat Ich Troje, … a niech gadają!. Koncert prowadził Krzysztof Ibisz. Koncert był emitowany w Polsacie i obejrzało go 3,56 mln widzów. 28 października 2008 w Teatrze Wielkim w Łodzi odbył się specjalny koncert zespołu, emitowany przez telewizję Polsat - Zawsze naprzód, nigdy wstecz - 13 powodów. Oprócz znanych przebojów zespół wykonał także kilka utworów z nowej płyty. Koncert poprowadzili Maciej Dowbor i Katarzyna Cichopek. Gośćmi specjalnymi byli Boney M. oraz UK Legends. Z pokazem tanecznym wystąpili również Katarzyna Cichopek, Marcin Hakiel i Żora Koroliov. Wszystkie utwory wykonano z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.

Skład:

* Michał Wiśniewski (założyciel)
* Jacek Łągwa (założyciel)
* Magda Femme (od 1995-2001)
* Justyna Majkowska (od 2001-2003)
* Anna Wiśniewska (od 2003)
FOLLOW MY HEART
Muzyka: Andre Franke
Słowa:Michał Wiśniewski,
William Lennox,
Real McCoy

I follow my heart
I follow my heart

Espera – I need to talk to you
Me cema – girl you know it´s true
Candela – you´re the one for me
Your love made me a believer !
Quisiera – another night of love
Entera – I wanna have it all
Candela – so come and get your love
Ven toma mi gazolina

Pozwól mi dotkąć choć rąk
Złożę w nich prośbę by spotkał się wzrok
Wbiję w twe oczy namiętność i chęć
Dotrę do serca czy chcesz ?

Posłuchaj dziś serca w nim miłość sie tli
Wyprosi okrutną samotność za drzwi
Niech obydwa zapłoną nie zgasi ich nikt
Podążaj za sercem, od dziś, jestem w nim

Espera – I need to talk to you
Me cema – girl you know it´s true
Candela – you´re the one for me
Your love made me a believer !
Quisiera – another night of love
Entera – I wanna have it all
Candela – so come and get your love
Ven toma mi gazolina

Po prostu bądź, przytul jak nikt
Aż serca kiedyś przestaną nam bić
To co zostanie to miłość bo wiem
Że śmierć nie wie czym miłość jest

A w sercu jak w sercu, w nim miłość się tli
Zaufaj mu zawsze, dla Ciebie chce bić
A płonie w nim miłość po kres naszych dni
Bo dzięki niej wiecznie, gdzie ja tam i Ty

I follow my heart and one day I'll confide
The way that I fell about you by my side
Let me be with you now I know it's right
To follow my heart cause our live is the light


Źródło: lastfm.pl, ichtroje.pl, fot. news.bbc.co.uk

© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.