Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Warning: get_headers(): php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /home/eurowizj/www/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 600

Warning: get_headers(http://i27.tinypic.com/34exen7.jpg): failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: No address associated with hostname in /home/eurowizj/www/libraries/mavik/thumb/generator.php on line 600

Notice: Trying to get property 'image_fulltext_alt' of non-object in /home/eurowizj/www/templates/flex/html/layouts/joomla/content/full_image.php on line 26

2001 - Piasek - Too Long


Rocznik 1971. Z wykształcenia dyplomowany nauczyciel wychowania muzycznego - studia ukończył w Kielcach w Wyższej Szkole Pedagogicznej. Dziś, Andrzej Piaseczny należy do czołówki polskich wokalistów i autorów tekstów specjalizujących się w szeroko pojętej muzyce pop.

Charyzmatyczny artysta obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem w ciągu kilku lat stał się czołową postacią krajowej sceny muzycznej. Debiutował w 1992 roku jako wokalista kieleckiej grupy MAFIA. Wspólnie z zespołem wylansował szereg przebojów m. in. "Wishing Well”, "Krótka piosenka o... (miłości)”, "Noce całe”.

Trzecia i ostatnia nagrana wspólnie z Piaskiem płyta "FM” wydana w listopadzie 1997 roku w ciągu trzech miesięcy uzyskała miano "Platynowej Płyty” (100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy). To osiągnięcie ugruntowało pozycję Andrzeja Piasecznego na polskim rynku muzycznym.

W 1995 r Piasek został zaproszony do udziału w nagraniu płyty Roberta Chojnackiego "Sax & Sex”. Album ten okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym (ponad 800 tys sprzedanych płyt i kaset) i do dziś uważany jest za najpopularniejszy polski album lat 90. Piasek potwierdził na nim ogromną klasę wykonawczą, był ponadto autorem wszystkich tekstów. Piosenki "Prawie do nieba”, "Budzikom śmierć” czy "Niecierpliwi” wykonywane przez artystę okazały się najlepszymi, najbardziej przebojowymi na całej płycie. Album przyniósł Piaskowi wielką popularność udokumentowaną "Złotą” a potem "Multiplatynową Płytą”.

Po spektakularnych sukcesach Piasek stał się niekwestionowanym idolem młodzieży w całym kraju. Jego koncerty gromadziły tysiące fanów - w ciągu dwóch lat (1995 - 96) obejrzało je 150 tysięcy ludzi. W 1996 roku artysta otrzymał "Fryderyka” jako najlepszy polski wokalista. 12 stycznia 1998 roku ukazała się pierwsza solowa płyta wokalisty. Niespełna po dwóch miesiącach od premiery uzyskała miano "Platynowej Płyty”. Solowy album Piaska "Piasek” odniósł piorunujący sukces.

Mieszanka pop/soulu zawojowała krajowe listy przebojów. Taneczne "Mocniej” oraz "Jeszcze bliżej” stały się przebojami granymi w całej Polsce. Jesienią 1998 r. Piasek wraz z Natalią Kukulską zostali zaproszeni do wykonania piosenek do filmu rysunkowego "Magiczny Miecz” - "Jesteś blisko mnie” i "Znam drogę swą”. Utwory te skomponowane zostały przez jednego z najwybitniejszych kompozytorów światowej muzyki pop Davida Fostera.

Dzięki ogromnej popularności artysty, producenci serialu "Złotopolscy” postanowili wykorzystać jego osobę w telenoweli, gdzie od 1997 roku występuje jako Kacper Złotopolski. Ostatnio można go było także podziwiać w spektaklu "Śpiąca Królewna” wystawionym na deskach Opery Szczecińskiej. 23 lipca 1999 roku na prestiżowym europejskim Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlsham, Piasek zdobył drugą nagrodę piosenką "Jeszcze bliżej”.

Artysta został ponadto uhonorowany nagrodą publiczności. Rok 1999 to koncerty i praca nad nową płytą Piaska. Na albumie "Popers” artysta z powodzeniem łączy "żywe instrumenty” z modnymi obecnie brzmieniami syntezatorowymi stylizowanymi na lata 80. W duecie z Piaskiem zaśpiewała Ewa Bem, w dwóch utworach na organach Hammonda zagrał wybitny muzyk jazzowy Wojciech Karolak, partie basu wykonał Vail Johnson, współpracujący m.in. Toni Braxton .

W roku 2001 Piasek reprezentował Polska na festiwalu Eurowizja który odbył się w Kopenhadze.Piasek wykonał tam Piosenkę Too Long skomponowaną przez r.Chojnackiego, autorem tłumaczenia tekstu był John Porter. Z dorobkiem 11 punktów zajął 20 pozycję (4 od końca). Rok 2003 to długo oczekiwana trzecia solowa płyta Andrzeja zatytułowana po prostu "Andrzej Piaseczny”.

W roku 2005 Andzrzej Piaseczny zdecydował się na udział w konkursie festiwalu w Sopocie i utworem z głębi duszy wyspiewał główną nagrodę jury Byrsztynowego Słowika -jedna z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych . W wrześniu 2005 ukazała się kolejna solowa płyta Andrzeja Piasecznego -"Jednym tchem” ( a w kwietniu limitowana dwupłytowa edycja tej płyty )

Płyta uzyskała status platynowej. W 2008 Andrzej obchodził jubileusz 15 - lecia kariery muzycznej. Z tej okazji wydał kompilację swoich największych przebojów i premierowych piosenek - "15 dni”. Płyta już się pokryła platyną. Już w drugiej połowie lutego w stacjach radiowych zadebiutował najnowszy singiel promujący płytę Andrzeja "Spis rzeczy ulubionych", którą w całości skomponował Seweryn Krajewski. Premiera płyty - 30. marca 2009. Tydzień później uzyskała już status Złotej Płyty i była najchętniej kupowaną płytą w Polsce (wg zestawienia OLIS).

Too Long - Eurowizja 2001Too Long - Teledysk
TOO LONG
Muzyka: Robert Chojnacki
Słowa: John Porter, Andrzej Piaseczny

How long will I wait for you?
How long will you wait for me?
If you don't get too close
You won't see the joke
Maybe everything looks so cool
Maybe I'm just fooling

When I'm almost out the door
You're still smiling so
Hey, I am thinking just the same,
Better if you think again

I've been a faker, yeah
Someone who didn't care
And I would never want to be with someone like me
But maybe one more night
Could make us feel alright
What difference does it make?
Tell me

(How long will I...)
Too long for you
(Wait for you?)
(How long will you...)
Too long for me
(Wait for me?)
(How long is too...)
Too long, yeah
We've been wasting so much time
Life's too short
It would be a crime

So who's behind the mask?
Oh, you don't have to askI'll tell you all there is about me
My cards are on the table

And I have really learnt to hide
These feelings deep inside
I know the honesty within
Is nothing when you're crying

I've been a faker, yeah
Someone who didn't care
And I would never want to be with someone like me
But maybe one more night
Could make us feel alright
What difference does it make?
Tell me

(How long will I...)
Too long for you
(Wait for you?)
(How long will you...)
Too long for me
(Wait for me?)
(How long is too...)
Too long, yeah
We've been wasting so much time
Life's too short
It would be a crime

How long will I wait for you?
How long will you wait for me?

(How long will I...)
Too long for you
(Wait for you?)
(How long will you...)
Too long for me
(Wait for me?)
(How long is too...)
Too long, yeah
We've been wasting so much time
Life's too short
It would be a crime


Źródło: fot. Monika Batogowska, Krzysztof Kieliszkiewicz

© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.