Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dziś Wielki Finał Eurowizji 2017!

Trofeum Eurowizji 2017, fot. Thomas HansesPrzed nami finał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji - Kijów 2017. Po północy poznamy zwycięzcę największego konkursu muzycznego na świecie. O miano najlepszego walczyć będą reprezentanci z 26 krajów, w tym reprezentantka Polski – Kasia Moś. Który kraj zdobędzie Grand Prix i tym samym możliwość zorganizowania przyszłorocznej Eurowizji?

Po zakończeniu drugiego półfinału, kiedy już poznaliśmy całą finałową stawkę, producenci konkursu ustalili kolejność startową. Przypomnijmy tylko, że kolejność ta nie jest już ustalana losowo. Organizatorzy ustalają ją w taki sposób, aby utwory podobne do siebie stylistycznie nie były prezentowane jeden po drugim. Ma to po pierwsze zapewnić lepszy komfort odbioru koncertu przez widzów, a po drugie większe szanse dla wykonawców na dostrzeżenie ich utworów.

Ślepy los decydował tylko w kwestii tego, w której połowie finału dany kraj wystąpi. W tym roku Polsce przypadła druga pozycja startowa. Finałowy koncert otworzy Imri z Izraela, a zakończy Alma z Francji. Kolejność prezentacji wygląda następująco:

 1. Izrael - Imri - I Feel Alive
 2. POLSKA - Kasia Moś - Flashlight
 3. Białoruś - Navi - Historyja majho žyccia
 4. Austria - Nathan Trent - Running on Air
 5. Armenia - Artsvik - Fly with Me
 6. Holandia - O’G3NE - Lights and Shadows
 7. Mołdawia - SunStroke Project - Hey Mamma!
 8. Węgry - Papai Joci - Origo
 9. Włochy - Francesco Gabbani - Occidentali’s Karma
 10. Dania - Anja - Where I Am
 11. Portugalia - Salvador Sobral - Amar Pelos Dois
 12. Azerbejdżan - Dihaj - Skeletons
 13. Chorwacja - Jacques Houdek - My Friend
 14. Australia - Isaiah - Don’t Come Easy
 15. Grecja - Demy - This Is Love
 16. Hiszpania - Manel Navarro - Do It For Your Lover
 17. Norwegia - JOWST - Grab the Moment
 18. Wielka Brytania - Lucie Jones - Never Give Up on You
 19. Cypr - Hovig - Gravity
 20. Rumunia - Alex & Ilinca - Yodel It!
 21. Niemcy - Levina - Perfect Life
 22. Ukraina - O.Torvald - Time
 23. Belgia - Blanche - City Lights
 24. Szwecja - Robin Bengtsson - I Can’t Go On
 25. Bułgaria - Kristian Kostov - Beautiful Mess
 26. Francja - Alma – Requiem

Tegoroczna Eurowizja odbywa się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie. Niezmiennie, gospodarzami wieczoru będą Oleksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk oraz Timur Miroshnychenko. Ten ostatni większość czasu spędzi z wykonawcami w Green Roomie. Na scenie pojawi się oczywiście ubiegłoroczna zwyciężczyni – Jamala. Wśród gości specjalnych pojawią się także Rusłana – reprezentantka Ukrainy ze Stambułu oraz Verka Serduchka – reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów z Helsinek. W czasie Interval Act na scenie pojawi się ukraińska grupa ONUKA tworząca muzykę eksperymentalną, elektroniczną i folkową. Zespołowi towarzyszyć będzie National Academic Orchestra of Folk Instruments of Ukraine. W Kijowie nie zabraknie także Mariam Mamadaszwili, która w 2016 roku w gruzińskich barwach wygrała Junior Eurovision Song Contest.

Przypomnijmy, że jurorzy swoje punkty przyznali podczas drugiej próby generalnej, która odbyła się w piątek wieczorem. W skład polskiego jury weszli: muzyk i dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki, autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz, kompozytor Grzegorz Urban oraz piosenkarki: Magda Steczkowska i Magdalena Tul. Dziś do tych punktów dołączą głosy widzów i po zsumowaniu poznamy tegorocznego zwycięzcę Eurowizji.

Transmisję finału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017 oglądać można w telewizyjnej Jedynce oraz w TVP Polonia. Transmisja on-line dostępna będzie na oficjalnej stronie konkursu – eurovision.tv oraz na kanale youtube. Start o godzinie 21.00. O godzinie 20.25 w TVP1 będzie można obejrzeć reportaż Przed Eurowizją. W niedzielę w TVP HD o godzinie 14:55 obejrzeć będzie można powtórkę finałowego koncertu. O godzinie 20.40 powtórkę wyemituje TVP Rozrywka

Eurowizja 2017 - Skrót utworów finałowych

~(r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.