Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dziś drugi półfinał Eurowizji 2017

fot. Thomas HansesZa nami pierwszy eurowizyjny półfinał. We wtorek poznaliśmy dziesięciu wykonawców, którzy głosami europejskich jurorów oraz widzów uzyskali awans do wielkiego finału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017. Dziś w stolicy Ukrainy kolejnych osiemnastu reprezentantów walczyć będzie o bilet do finału.

Mołdawia, Azerbejdżan, Grecja, Szwecja, Portugalia, Polska, Armenia, Australia, Cypr oraz Belgia to kraje, które we wtorek uzyskały awans do finału. Przed nami drugi eurowizyjny wieczór. Na scenie w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym zaprezentują się wykonawcy z osiemnastu krajów, w następującej kolejności:

 1. Serbia - Tijana Bogićević - In Too Deep
 2. Austria - Nathan Trent - Running in Air
 3. Macedonia - Jana Burčeska - Dance Alone
 4. Malta - Claudia Faniello - Breathlessly
 5. Rumunia - Ilinca feat. Alex Florea - Yodel It!
 6. Holandia - OG3NE - Lights and Shadows
 7. Węgry - Joci Pápai - Origo
 8. Dania - Anja Nissen - Where I Am
 9. Irlandia - Brendan Murray - Dying to Try
 10. San Marino - Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night
 11. Chorwacja - Jacques Houdek - My Friend
 12. Norwegia - JOWST - Grab the Moment
 13. Szwajcaria - Timebelle - Apollo
 14. Białoruś - NAVI - Story Of My Life
 15. Bułgaria - Krisitan Kostow - Beautiful Mess
 16. Litwa - Fusedmarc - Rain of Revolution
 17. Estonia - Koit Toome & Laura - Verona
 18. Izrael - Imri - I Feel Alive

W czasie dzisiejszego półfinału swoje głosy oddadzą także: Francja, Niemcy oraz Ukraina. Jurorzy w poszczególnych krajach swoje głosy oddali w czasie drugiej próby generalnej, która odbyła się w środę, 10 maja. Głosy jurorskie zsumowane zostaną z wynikami głosowania widzów podczas dzisiejszego wieczora i w ten sposób poznamy najlepszą dziesiątkę wykonawców, którzy awansują do finału. Oczywiście, nazwy tych krajów wymienione zostaną przez prowadzących w kolejności losowej, a dokładną półfinałową punktację poznamy po zakończeniu finału.

Tegoroczna Eurowizja odbywa się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie. Gospodarzami wszystkich eurowizyjnych wieczorów będą: Oleksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk oraz Timur Miroshnychenko. Gościem specjalnym dzisiejszego wieczora będzie Rusłana - zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w Stabmule. Nie zabraknie także... Verki Serduchki.   

Wiemy już, że Armenia, Azerbejdżan, Mołdawia, Portugalia, Polska oraz Włochy zaprezentują się w pierwszej połowie finałowego koncertu. Australii, Belgii, Cyprowi, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemcom, Szwecji, Ukrainie oraz Wielkiej Brytanii przypadło miejsce w drugiej połowie finału.

Koncert półfinałowy obejrzeć będzie można w TVP1 oraz TVP Polonia od godziny 21:00. Transmisja on-line dostępna będzie na stronie www.youtube.com oraz www.eurovision.tv

Eurowizja 2017 - Skrót (Półfinał 2)

~(r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.