Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Polska w finale Eurowizji 2017!

fot. EBUKilkanaście minut temu zakończył się pierwszy półfinał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017. Spośród osiemnastu wykonawców, jurorzy oraz widzowie wybrali dziesięcioro, z którymi ponownie spotkamy się w czasie sobotniego wielkiego finału. Do kogo uśmiechnęło się szczęście?

Kilkanaście minut temu zakończył się pierwszy półfinał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017. Spośród osiemnastu wykonawców, jurorzy oraz widzowie wybrali dziesięcioro, z którymi ponownie spotkamy się w czasie sobotniego wielkiego finału. Do kogo uśmiechnęło się szczęście?

Punktualnie o godzinie 21.00 czasu europejskiego w Kijowie rozpoczął się największy festiwal muzyczny na świecie. Dzisiejszego wieczora na eurowizyjnej scenie w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym zaprezentowało się osiemnaście krajów:

 1. Szwecja - Robin Bengtsson - I Can’t Go On
 2. Gruzja - Tamara Gaczeczilacze - Keep the Faith
 3. Australia - Isaiah Firebrace - Don’t Come Easy
 4. Albania - Lindita Halimi - World
 5. Belgia - Blanche - City Lights
 6. Czarnogóra - Slavko Kalezić - Space
 7. Finlandia - Norma John - Blackbird
 8. Azerbejdżan - Dihaj - Sceletons
 9. Portugalia - Salvador Sobral - Amar pelos dois
 10. Grecja - Demy - This Is Love
 11. POLSKA - Kasia Moś - Flashlight
 12. Mołdawia - SunStroke Project - Hey Mamma!
 13. Islandia - Svala - Paper
 14. Czechy - Martina Barta - My Turn
 15. Cypr - Hovig - Gravity
 16. Armenia - Arcwik - Fly with Me
 17. Słowenia - Omar Naber - On My Way
 18. Łotwa - Triana Park - Line

Tradycyjnie, tylko dziesięciu wykonawców mogło otrzymać upragniony bilet do sobotniego finału. W tym półfinale swoje głosy oddali także mieszkańcy Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Decyzją europejskich jurorów oraz telewidzów w finale ponownie spotkamy się z reprezentantami: Mołdawii, Azerbejdżanu, Grecji, Szwecji, Portugalii, POLSKI, Armenii, Australii, Cypru oraz Belgii.  

Dokładne wyniki głosowania poznamy w nocy z soboty na niedzielę, po zakończeniu finału. Przypomnijmy, że od ubiegłego roku obowiązuje nowy system punktowania, według którego głosy jurorów i widzów liczone są osobno, a następnie zostają zsumowane. Jurorzy swoje głosy oddali podczas poniedziałkowej drugiej próby generalnej. W skład polskiego jury weszli: Magda Steczkowska, Magdalena Tul, Piotr Iwicki, Marek Dutkiewicz oraz Grzegorz Urban.

Gospodarzami dzisiejszego wieczoru byli Oleksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk oraz Timur Miroshnychenko. Półfinałowy koncert otworzył znany na Ukrainie Monatik, który wykonał utwór Spinning. W czasie oczekiwania na wyniki głosowania, na scenie pojawiła się ubiegłoroczna zwyciężczyni Eurowizji. Jamala zaprezentowała symfoniczną wersję utworu 1944 oraz piosenkę Zamyly.

Kolejne eurowizyjne emocje czekają nas już w czwartek, 11 maja. Wtedy to o awans do finału walczyć będą: Serbia, Austria, Macedonia, Malta, Rumunia, Holandia, Węgry, Dania, Irlandia, San Marino, Chorwacja, Norwegia, Szwajcaria, Białoruś, Bułgaria, Litwa, Estonia oraz Izrael.

Eurowizja 2017 (Półfinał 1)

~(r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.