Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2017!

fot. Thomas HansesPrzed nami pierwszy z trzech eurowizyjnych koncertów. O godzinie 21.00 w Kijowie rozpocznie się półfinał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. O awans do sobotniego finału walczyć będą wykonawcy z osiemnastu krajów. Wśród nich będzie reprezentantka Polski, Kasia Moś. Tradycyjnie, bilety do finału otrzyma dziesięcioro artystów. Kto okaże się najlepszy?

W kwietniu Europejska Unia Nadawców oraz ukraiński nadawca publiczny ustalili kolejność startową dzisiejszego półfinału. Przypomnijmy tylko, że kolejność ustalana jest w taki sposób, aby piosenki podobne do siebie stylistycznie nie były prezentowane jedna po drugiej. Wykonawcom ma to zapewnić większe szanse na awans do finału, a widzom lepszy komfort odbioru całego widowiska. Kolejność startowa pierwszego półfinału wygląda następująco:

 1. Szwecja - Robin Bengtsson - I Can’t Go On
 2. Gruzja - Tamara Gaczeczilacze - Keep the Faith
 3. Australia - Isaiah Firebrace - Don’t Come Easy
 4. Albania - Lindita Halimi - World
 5. Belgia - Blanche - City Lights
 6. Czarnogóra - Slavko Kalezić - Space
 7. Finlandia - Norma John - Blackbird
 8. Azerbejdżan - Dihaj - Sceletons
 9. Portugalia - Salvador Sobral - Amar pelos dois
 10. Grecja - Demy - This Is Love
 11. POLSKA - Kasia Moś - Flashlight
 12. Mołdawia - SunStroke Project - Hey Mamma!
 13. Islandia - Svala - Paper
 14. Czechy - Martina Barta - My Turn
 15. Cypr - Hovig - Gravity
 16. Armenia - Arcwik - Fly with Me
 17. Słowenia - Omar Naber - On My Way
 18. Łotwa - Triana Park - Line

W czasie pierwszego półfinału swoje głosy oddadzą także: Hiszpania, Wielka Brytania i Włochy. Jurorzy w poszczególnych krajach swoje głosy oddali w czasie drugiej próby generalnej, która odbyła się w poniedziałek, 8 maja. Głosy jurorskie zsumowane zostaną z wynikami głosowania widzów podczas dzisiejszego wieczora i w ten sposób poznamy najlepszą dziesiątkę wykonawców, którzy awansują do finału. Oczywiście, nazwy tych krajów wymienione zostaną przez prowadzących w kolejności losowej, a dokładną półfinałową punktację poznamy po zakończeniu finału.

Skład polskiego jury to: muzyk i dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia Piotr Iwicki, autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz, kompozytor Grzegorz Urban oraz piosenkarki: Magda Steczkowska i Magdalena Tul.

Tegoroczna Eurowizja odbywa się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie. Gospodarzami wszystkich eurowizyjnych wieczorów będą: Oleksandr Skichko, Volodymyr Ostapchuk oraz Timur Miroshnychenko. Ten ostatni większość czasu spędzi z wykonawcami w Green Roomie. Dzisiejszego wieczora usłyszymy także ubiegłoroczną zdobywczynię Grand Prix. Jamala wykona zwycięskie "1944" w wersji symfonicznej. Na scenie pojawi się także ukraiński wokalistka Monatik. Będziemy mieli także okazję obejrzeć krótki filmik, w którym główna rola przypadła niezapomnianej Verce Serduchce.

Transmisja pierwszego półfinału 62. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017 w telewizyjnej Jedynce oraz w TVP Polonia, a także na oficjalnej stronie konkursu - eurovision.tv. Start o godzinie 21.00

Eurowizja 2017 - Skrót (Półfinał 1)

~(r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.