Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Ruszają polskie preselekcje do Eurowizji 2017

pl27 grudnia 2016 TVP opublikowała regulamin krajowych eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017. Artyści swoje zgłoszenia przesyłać mogą tylko do 20 stycznia! Koncert finałowy zaplanowano na sobotę, 11 lutego. Polskiego reprezentanta wybiorą widzowie oraz jurorzy.

27 grudnia w godzinach wieczornych TVP opublikowała Regulamin określający zasady wyboru utworu i wykonawcy reprezentującego Telewizję Polską S. A. w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji. Propozycje zgłaszać można tylko do piątku, 20 stycznia. Tradycyjnie, zgłaszana piosenka musi być utworem premierowym, a więc w myśl zasad konkursu, nie powinna ujrzeć światła dziennego przed 1 września 2016 roku. Utwór maksymalnie trwać może 3 minuty, a minimalny wiek uczestników to ukończony 16 rok życia. Niezmiennie, na scenie pojawić się może maksymalnie sześć osób.

Zgodnie z tegorocznym regulaminem, reprezentantem naszego kraju może zostać tylko osoba posiadająca polskie obywatelstwo. Warunek ten odnosi się jednak tylko do głównego wykonawcy. Muzycy, chórek czy tancerze, którzy będą towarzyszyć wykonawcy na scenie nie muszą posiadać obywatelstwa RP, podobnie jak autorzy słów czy kompozytorzy muzyki. Utwór może zostać wykonany w dowolnym języku. Ponadto wykonawca, który zgłasza swoją propozycję do polskich preselekcji, nie może startować w tym roku w kwalifikacjach do Eurowizji w innym kraju.

W koncercie finałowym, który odbędzie się 11 lutego, udział weźmie przynajmniej pięciu artystów, ale nie więcej niż dziesięciu. TVP listę zakwalifikowanych do finału preselekcji utworów ogłosi najpóźniej 27 stycznia. Wyboru utworów dokona Komisja Konkursowa powołana przez TVP, w skład której wejdzie od 3 do 9 osób. Nadawca będzie mógł tażke przyznać tzw. dzikie karty według własnego uznania.

W przeciwieństwie do roku poprzedniego, tym razem reprezentanta wybiorą widzowie oraz jurorzy w stosunku głosów 50:50. Ci pierwsi oddadzą swoje głosy za pośrednictwem SMSów. Gdyby doszło do awarii systemu audiotele, zwycięzca wybrany zostanie głosami jurorów. Nie poznamy także dokładnych wyników głosowania. Opinii publicznej przedstawiony zostanie tylko laureat pierwszego miejsca.

W tym roku po raz dziewiąty wybierzemy naszego reprezentanta w formie preselekcji. Przypomnijmy, że pierwsze odbyły się w Polsce w 2003 roku i zakończyły się zwycięstwem grupy Ich Troje. Siódme miejsce uzyskane w Rydze przez Justynę Majkowską, Jacka Łągwę i Michała Wiśniewskiego jest najlepszym polskim wynikiem w Eurowizji od czasu Edyty Górniak. Kolejne preselekcje odbyły się w latach 2004, 2006-2011 oraz 2016.

11 lutego dowiemy się, kto zostanie następcą Michała Szpaka i będzie reprezentował Polskę w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji Kijów 2017. Finał preselekcji obejrzeć będzie można na antenach TVP1 oraz TVP Polonia.

~tvp.pl (r.g)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.