19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Eurowizja 2016: Dziś wieczorem poznamy reprezentanta Polski

fot. TVPO godzinie 21:25 rozpocznie się koncert finałowy Krajowych Preselekcji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji – Sztokholm 2016. O bilet do stolicy Szwecji, a ty samym o miano polskiego reprezentanta walczyć będzie dziewięcioro artystów. Kto okaże się najlepszy?

Po kilku latach przerwy TVP zdecydowała się na powrót do preselekcji, w których to reprezentanta kraju wybrać mają widzowie. Choć tegoroczne eliminacje przygotowywane były w bardzo szybkim tempie, to jak zapewniał wielokrotnie ich reżyser Radek Kobiałko, przygotowane zostały z ogromną dbałością. Do eliminacji zgłoszono 88 piosenek, a jury w składzie: Anna Will, Zygmunt Kukla, Waldemar Skowroński, Robert Janowski oraz Artur Orzech wybrało dziewięć kompozycji, które dziś wieczorem usłyszymy przy ul. Woronicza.

O możliwość reprezentowania Polski w tegorocznej Eurowizji powalczą:

  1. Taraka z propozycją In The Rain
  2. Napoli z utworem My Universe
  3. Natalia Szroeder z kompozycją Lustra
  4. Dorota Osińska z piosenką Universal
  5. Kasia Moś z utworem Addiction
  6. Ola Gintrowska z piosenką Missing
  7. Michał Szpak I jego Color Of Your Life
  8. Margaret z piosenką Cool Me Down
  9. Edyta Górniak z utworem Grateful

Koncert preselekcyjny uświetni recital Andrzeja Piasecznego – reprezentanta Polski w Eurowizji 2001. W Kopenhadze, 15 lat temu Piasek nie przypadł do gustu europejskiej publiczności. Zajął dopiero 20. miejsce uzyskując zaledwie 11 punktów. Doceniono go jednak w innej kategorii. Wokalista otrzymał Nagrodę im. Barbary Dex dla najgorzej ubranego artysty…

Zwycięzcę preselekcji wybiorą widzowie w formie głosowania sms, które rozpocznie się po występie ostatniego uczestnika. W razie jakichkolwiek problemów technicznych, TVP przewidziała w regulaminie możliwość wyboru przez specjalną komisję zapasową. Nadawca poinformował także, że opublikowana zostanie dokładna liczba oddanych głosów oraz pełne wyniki głosowania od miejsca dziesiątego do pierwszego.

Przyznać trzeba, że polskie preselekcje odbiły się ogromnym echem w europejskich mediach związanych z Konkursem Piosenki Eurowizji. Doceniony został wysoki poziom stawki konkursowej oraz powrót do "demokratycznej" formy wyboru reprezentanta Polski.

Start koncertu o godzinie 21:25 w telewizyjnej Jedynce, TVP Polonia oraz na stronie eurowizja.tvp.pl.

Polski reprezentant wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału, który odbędzie się w czwartek, 12 maja. Przypomnijmy tylko, że w roku ubiegłym nasz kraj reprezentowała Monika Kuszyńska z utworem "In The Name Of Love". Wokalistka awansowała do finału, ale w nim zajęła odległe, 23. miejsce zdobywając zaledwie 10 punktów.

~TVP (rg)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.