19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Rykka reprezentantką Szwajcarii

fot. facebook.com/theRykkaSzwajcarskich barw w Sztokholmie bronić będzie Rykka z piosenką "The Last Of Our Kind".

W sobotę, 13 lutego swoją reprezentantkę wybrali Szwajcarzy. W Kreuzlingen odbył się finał narodowych preselekcji Die Entscheidungsshow, w którym udział wzięło sześciu artystów. Każdy z nich, poza swoją eurowizyjną propozycją, musiał wykonać także jeden cover. Od samego początku można było odnieść wrażenie, że największą faworytką szwajcarskich preselekcji jest Rykka. Jej kompozycja zatytułowana "The Last Of Our Kind" zdobyła największe uznanie wśród telewidzów oraz 10-osobowego jury.

Rykka to pseudonim artystyczny 29-letniej Christiny Marii Rieder. Co ciekawe, wokalistka z pochodzenia jest Kanadyjką. Urodziła się, wychowywała i przez wiele lat mieszkała w Vancouver. Dopiero kilka lat temu przeprowadziła się do szwajcarskiego Zürichu, aby tutaj tworzyć. Czy uda jej się pójść w ślady Celine Dion, która w 1988 roku zdobyła Grand Prix dla Szwajcarii? O tym przekonamy się niebawem. Reprezentantka Szwajcarii zaprezentuje się w pierwszej połowie drugiego półfinału. Wiedeń nie był szczęśliwy dla ubiegłorocznej reprezentantki Mélanie René, która zdobyła zaledwie cztery punkty w półfinale, co przełożyło się na daleką 17. pozycję i oczywiście brak awansu.

~Eurovision.tv (rg)

Rykka - The Last Of Our Kind (Szwajcaria 2016)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.