19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Znamy kolejnych finalistów Melodifestivalen 2016!

Melodifestivalen 2016 - logo, fot. SVTZa nami drugi koncert półfinałowy szwedzkich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Tym samym poznaliśmy kolejnych dwóch artystów, którzy bezpośrednio awansowali do wielkiego finału Melodifestivalen 2016 oraz dwóch wykonawców, którzy mają jeszcze szanse przekonać do siebie szwedzką publiczność i otrzymać bilet do finału. W tym tygodniu także nie obyło się bez niemiłych niespodzianek...

Pierwszy półfinał tegorocznego Melodifestivalen zapisał się w pamięci przede wszystkim dyskwalifikacją jednej z uczestniczek. Podczas prób w Göteborgu okazało się, że piosenka "Himmel för två" Anny Book jest plagiatem. SVT bardzo szybko podjęła decyzję o wykluczeniu artystki i tym samym o awans do finału walczyło sześciu, a nie siedmiu wykonawców. Anna Book wystąpiła jako gość specjalny koncertu.

W tym tygodniu uczestników gościła Malmö Arena - ta sama, w której w 2013 odbył się Konkurs Piosenki Eurowizji. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gospodarzami koncertu miały być Gina Dirawi oraz dwukrotna reprezentantka Szwecji - Charlotte Perrelli. Niestety, zwyciężczyni Eurowizji z 1999 została odsunięta z funkcji konferansjerki przez organizatorów. Powodem takiej decyzji był udział piosenkarki w reklamie telewizyjnej jednej z sieci telekomunikacyjnych. Ostatecznie, Charlotte Perrelli wystąpiła jako gość specjalny.

W Malmö o bilet do finału walczyli:

  1. Victor och Natten - 100%
  2. Krista Siegfrids - Faller (Falling)
  3. Molly Pettersson Hammar - Hunger
  4. Patrick Isaksson, Tommy Nilsson & Uno Svenningsson - Hall mitt hjarta hart (Hold my heart hard)
  5. Isa - I Will Wait
  6. Wiktoria - Save Me
  7. David Lindgren - We Are Your Tomorrow

Zgodnie z zasadami Melodifestivalen dwóch artystów bezpośrednio awansowało do finału, a dwóch kolejnych do tzw. koncertu drugiej szansy. Do finału awansowali David Lindgren oraz Wiktoria. Szanse, aby przekonać do siebie szwedzką publiczność będą jeszcze miały Molly Pettersson Hammar oraz Isa.  

Kolejny półfinał Melodifestivalen 2016 odbędzie się 20 lutego w hali Himmelstalundshallen w Norrköping. Poprowadzą go Gina Dirawi i Henrik Schyffert.

(rg)
~SVT.se


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.