19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Austria stawia na ZOË!

fot. ORF.at/Christian ÖserAustriacy zdecydowali, że ich kraj reprezentować będzie ZOË z utworem "Loin d’ici".

W piątek, 12 lutego w Wiedniu zakończył się finał krajowych preselekcji zatytułowanych "Wer singt für Österreich? - Who sings for Austria". O bilet na eurowizyjną scenę walczyło dziesięciu wykonawców. Spośród nich, w pierwszej części koncertu widzowie oraz jurorzy wybrali dwie piosenki, które awansowały do tzw. super finału. Szczęście uśmiechnęło się do ZOË oraz Elly V. To między tymi wokalistkami odbyło się ostateczne starcie. Tutaj jednak głos oddano w pełni telewidzom, którzy zdecydowali, że Austrię w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji reprezentować będzie ZOË. Artystka w Sztokholmie wykona utwór "Loin d’ici".

W ubiegłym roku Austriakom, którzy byli gospodarzami konkursu, nie poszczęściło się. "I Am Yours" grupy The Makemakes nie zdobyło ani jednego punktu. Rzadko też zdarza się, że reprezentanci kraju, który organizuje festiwal zajmują ostatnie miejsce. Czy ZOË uda się zdobyć uznanie wśród widzów oraz jurorów? Niebawem się przekonamy. Austria wystąpi w drugiej połowie pierwszego półfinału.

~Eurovision.tv (rg)

ZOË - Loin d’ici (Austria 2016)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.