19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Polska: 9 artystów powalczy o bilet do Sztokholmu!

Kto powalczy o możliwość reprezentowania Polski w Eurowizji 2016?We wtorkowym wydaniu programu "Świat się kręci" poznaliśmy nazwiska dziewięciu artystów, którzy zmierzą się w Krajowych Preselekcjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji - Sztokholm 2016. O tym, kto zdobędzie bilet do stolicy Szwecji, 5 marca zdecydują widzowie.

W ubiegłym roku Telewizja Polska poinformowała, że polski reprezentant wybrany zostanie wewnętrznie przez specjalnie powołaną komisję, tak jak miało to miejsce w przypadku Donatana & Cleo oraz Moniki Kuszyńskiej. Nowe władze TVP zdecydowały o powrocie do formatu preselekcyjnego i oddaniu głosów widzom. Artyści swoje propozycje zgłaszać mogli do 8 lutego. Ostatecznie, do redakcji TVP wpłynęło 88 zgłoszeń.  

W skład jury, które wybrało uczestników preselekcji weszli: Anna Will z redakcji muzycznej Polskiego Radia, dyrygent i kompozytor Zygmunt Kukla, dziennikarz Waldemar Skowroński, piosenkarz, aktor i kompozytor Robert Janowski oraz znany wszystkim fanom Eurowizji, Artur Orzech. Zgodnie z regulaminem preselekcji, komisja wybrać miała nie więcej niż 10 utworów.

W finale Krajowych Eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji - Sztokholm 2016 wystąpią:

 

Natalia Szroeder "Lustra"

 

Edyta Górniak "Grateful"

 

Taraka "In The Rain"

 

Aleksandra Gintrowska "Missing"

 

Michał Szpak "Color Of Your Life"

 

Margaret "Cool Me Down"

 

Kasia Moś "Addiction"

 

Dorota Osińska "Universal"

 

Napoli "My Universe"

    

Koncert finałowy odbędzie się w sobotę, 5 marca o godzinie 21:25. Reprezentanta naszego kraju wybiorą widzowie, choć regulamin przewiduje także sytuację, w której system audiotele zawiedzie i wówczas zwycięzcę wybierze specjalna komisja zapasowa. TVP zapowiedziała także, że opublikuje liczbę wszystkich oddanych głosów oraz dokładne wyniki od miejsca ostatniego do pierwszego.

Polski reprezentant wystąpi w pierwszej połowie drugiego półfinału, który odbędzie się w czwartek, 12 maja. Przypomnijmy tylko, że w roku ubiegłym nasz kraj reprezentowała Monika Kuszyńska z utworem "In The Name Of Love". Wokalistka awansowała do finału, ale w nim zajęła odległe, 23. miejsce zdobywając zaledwie 10 punktów.

~TVP (rg)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.