19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

TVP prezentuje szczegóły polskich preselekcji

Telewizja Polska opublikowała regulamin krajowych eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji - Sztokholm 2016. 16 lutego poznamy listę zakwalifikowanych artystów, a koncert finałowy odbędzie się 5 marca o godzinie 21:25.

Telewizja Polska opublikowała regulamin krajowych preselekcji, których zadaniem jest wyłonienie polskiego reprezentanta na nadchodzący Konkurs Piosenki Eurowizji. TVP zgłoszenia przyjmować będzie do poniedziałku, 8 lutego. Listę zakwalifikowanych uczestników nadawca opublikuje najpóźniej do 16 lutego.

Zgodnie z regulaminem Komisję Konkursową powoła dyrektor TVP1 według własnego uznania. W skład komisji wejdą nie mniej niż trzy osoby i nie więcej niż dziewięć osób. Komisja Konkursowa decyzje podejmować będzie większością głosów. W razie równej liczby głosów decydujący będzie głos przewodniczącego. Komisja zakwalifikuje do finału krajowych eliminacji nie więcj niż 10 utworów.

Oczywiście, wymagania dotyczące konkursowej piosenki pozostają bez zmian, a więc czas utworu nie może przekraczać trzech minut. Piosenka nie może być także opracowaniem lub fragmentem opracowania melodii ludowej lub tzw. coverem. Ponadto do preselekcji zgłosić można tylko utwory, które nie były wykonywane przed publiczonością oraz emitowane w radiu czy telewizji przed 1 września 2015 roku. Utwory wykonywane mogą być w dowolnym języku, a artysta starający się o udział w krajowych eliminacjach musi mieć ukończone 16 lat.

Regulamin przewiduje, że polskiego reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji wybiorą tylko widzowie w głosowaniu audiotele. Jeśli, z przyczyn technicznych system zawiedzie, artystę, który otrzyma bilet do Sztokholmu wybierze specjalna komisja zapasowa. TVP przedstawi dokładne wyniki głosowania audiotele. Podana zostanie liczba wszystkich oddanych głosów oraz dokładne wyniki od miejsca dziesiątego do pierwszego.

Gdyby doszło do sytuacji, że dwa utwory otrzymają taką samą liczbę głosów, decydujący będzie czas. Zwycięży utwór, na który ostatni zaliczony głos wpłynął wcześniej. Głosowanie widzów potrwa co najmniej 10 minut.

Nie wiadomo jeszcze, kto poprowadzi koncert preselekcyjny. Reżyserem show będzie Radek Kobiałko, który na swoim koncie ma takie produkcje, jak "Pytanie na śniadanie", "Dzieciaki górą" czy wybory "Miss World". Finał odbędzie się w sobotę, 5 marca o godzinie 21:25 w siedzibie Telewizji Polskiej. Pełny regulamin krajowych eliminacji oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.eurowizja.tvp.pl.

~www.eurowizja.tvp.pl (rg)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.