19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

TVP potwierdziła udział w Eurowizji 2016!

fot. EBUW poniedziałek, 5 października Telewizja Polska potwierdziła udział w 61. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji. Polski reprezentant ponownie wybrany zostanie wewnętrznie przez ekspertów powołanych przez naszego nadawcę publicznego.

Podobnie jak w latach 2014 i 2015 Telewizja Polska przeprowadzi relację na żywo ze wszystkich trzech eurowizyjnych koncertów. Będzie je można obejrzeć w telewizyjnej Jedynce oraz w TVP Polonia. Powtórki półfinałów oraz finału wyemituje na swojej antenie TVP Rozrywka.

Telewizja Polska nie zdecydowała się powrócić do publicznych preselekcji, a więc to nie widzowie zdecydują, kto bronić będzie polskich barw w Sztokholmie. Wzorem ubiegłych lat, artystę, którego usłyszymy na eurowizyjnej scenie wybierze panel ekspertów powołanych przez nadawcę. Nazwisko polskiego reprezentanta mamy poznać do końca lutego 2016.

Termin zgłoszeń do udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016 upływa 10 października. Do tej pory udział potwierdziło 39 krajów, w tym powracające do eurowizyjnej rywalizacji Bośnia i Hercegowina, Bułgaria oraz Ukraina. Pojawiły się także pogłoski o powrocie Chorwacji oraz Turcji, ale nadawcy publiczni w tych krajach nie podjęli jeszcze decyzji.

61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w arenie Ericcson Globe w Sztokholmie. Pierwszy półfinał odbędzie się 10 maja, drugi półfinał 12 maja, a koncert finałowy w sobotę, 14 maja.

(rg)

~TVP.pl
~Eurovision.tv


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.