Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Polska w finale Eurowizji 2015!

Poznaliśmy wszystkich finalistów Eurowizji 2015, fot. eurovision.tvKilka minut temu zakończył się drugi półfinał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Na wiedeńskiej scenie zaprezentowało się siedemnastu artystów, ale tradycyjnie, tylko dziesięciu z nich awansować mogło do wielkiego finału. Kto wzbudził zachwyt jurorów i widzów?

Punktualnie o godzinie 21 w Wiener Stadthalle rozpoczął się drugi półfinałowy koncert tegorocznego festiwalu Eurowizji. Tym razem nie dane nam było obejrzeć jakiś spektakularny opening act. Widzów przywitała Conchita, która po kolei wywoływała poszczególne reprezentacje na scenę. Podobnie jak dwa dni temu, uczestnicy przeszli w pochodzie z Green Roomu na scenę, a towarzyszył im tegoroczny motyw muzyczny konkursu. Następnie na scenie pojawiły się prowadzące: Alice Tumler, Arabella Kiesbauer i Mirjam Weichselbraun, które krótko wyjaśniły, znane wszystkim, zasady.

Dzisiejszego wieczora usłyszeć mogliśmy 17 utworów w następującej kolejności:

1. LITWA - Monika Linkyte & Vaidas Baumila - This Time
2. IRLANDIA - Molly Sterling - Playing With Numbers
3. SAN MARINO - Michele Perniola & Anita Simoncini - Chain Of Light
4. CZARNOGÓRA - Knez - Adio
5. MALTA - Amber - Warrior
6. NORWEGIA - Morland & Debrah Scarlett - A Monster Like Me
7. PORTUGALIA - Leonor Andrade - Ha Um Mar Que Nos Separa
8. CZECHY - Marta Jandova & Vaclav Noid Barta - Hope Never Dies
9. IZRAEL - Nadav Guedj - Golden Boy
10. ŁOTWA - Aminata - Love Injected
11. AZERBEJDŻAN - Elnur Huseynov - Hour Of The Wolf
12. ISLANDIA - Maria Olafsdottir - Unbroken
13. SZWECJA - Mans Zelmerlowa - Heroes
14. SZWAJCARIA - Melanie Rene - Time To Shine
15. CYPR - Jannis Karajnnis - One Thing I Should Have Done
16. SŁOWENIA - Maraaya - Here For You
17. POLSKA - Monika Kuszyńska - In The Name Of Love

Tradycyjnie, do finału awansować mogło dziesięciu wykonawców. O tym kogo ponownie usłyszymy podczas sobotniego finału zdecydowali widzowie oraz jurorzy, także  z Australii, Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. W skład polskiego jury weszli: Krzysztof Szewczyk, Maria Szabłowska, Michał Wiśniewski oraz Donatan i Cleo. Jurorzy swoje punkty przyznali podczas próby generalnej, a głosowanie widzów rozpoczęło się po ostatniej prezentacji, a więc po zejściu ze sceny Moniki Kuszyńskiej i trwało 15 minut.  

Europejska publiczność oraz jurorzy zdecydowali, że do finałowej stawki dołączą: Litwa, POLSKA, Słowenia, Szwecja, Norwegia, Czarnogóra, Cypr, Azerbejdżan, Łotwa oraz Izrael.  

Tym samym znamy już wszystkim uczestników, którzy podczas sobotniego wielkiego finału walczyć będą o Grand Prix, a tym samym możliwość zorganizowania kolejnej edycji Eurowizji w swoim kraju. Po zakończeniu finału poznamy także dokładne wyniki głosowania w pierwszym i drugim półfinale.

Monika Kuszyńska - In The Name Of Love (Eurowizja 2015 - Półfinał 2)

~Eurovision.tv (rg)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.