Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Pierwszy półfinał Eurowizji 2015 za nami!

fot. EBUKilka minut przed godziną 23 poznaliśmy dziesięciu wykonawców, którzy głosami widzów i jurorów z dwudziestu krajów, awansowali do finału 60. Konkursu Piosenki Eurowizji Wiedeń 2015.

Punktualnie o godzinie 21 rozpoczął się pierwszy półfinał tegorocznej Eurowizji. Widzów zgromadzonych w Wiener Stadthalle oraz przed telewizorami swoim zwycięskim kawałkiem "Rise Like A Phoenix" przywitała Conchita. Ubiegłoroczna zwyciężczyni towarzyszyła także uczestnikom w Green Roomie, zaś gospodyniami koncertu były Alice Tumler, Arabella Kiesbauer i Mirjam Weichselbraun.

W pierwszym półfinale tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji zaprezentowali się artyści z szesnastu krajów w następującej kolejności:

1. MOŁDAWIA - Eduard Romaniyta - I Want You Love
2. ARMENIA - Genealogy - Face The Shadow
3. BELGIA - Loïc Nottet - Rhythm Inside
4. HOLANDIA - Trijntje Oosterhuis - Walk Along
5. FINLANDIA - Pertti Kurikan Nimipäivät - Aina mun pitää
6. GRECJA - Maria elena Kiriaku - One Last Breth
7. ESTONIA - Elina Born & Stig Rasta - Goodbye To Yesterday
8. MACEDONIA - Daniel Kajmakoski - Autumn Leaves
9. SERBIA - Bojana Stamenov - Beauty Never Lies
10. WĘGRY - Boggie - Wars For Nothing
11. BIAŁORUŚ - Uzuri & Maimuna - Time
12. ROSJA - Polina Gagarina - A Million Voices
13. DANIA - Ani Social Media - The Way You Are
14. ALBANIA - Elhaida Dani - I'm Alive
15. RUMUNIA - Voltaj - De La Capat (All Over Again)
16. GRUZJA - Nina Sublatti - Warrior

Tradycyjnie, do finału awansować mogło dziesięciu wykonawców. O tym kogo ponownie usłyszymy podczas sobotniego finału zdecydowali widzowie oraz jurorzy, także z Austrii, Australii, Francji oraz Hiszpanii. Jurorzy swoje punkty przyznali podczas próby generalnej, która odbyła się wczoraj, a głosowanie widzów rozpoczęło się po zejściu ze sceny ostatniego artysty i trwało 15 minut.

Europejska publiczność oraz jurorzy zdecydowali, że w wielkim finale Eurowizji 2015 ponownie usłyszymy reprezentantów: Albanii, Armenii, Rosji, Rumunii, Węgier, Grecji, Estonii, Gruzji, Serbii oraz Belgii.

Kolejne emocje czekają nas już w najbliższy czwartek. Na eurowizyjnej scenie w Wiedniu o awans do finału walczyć będzie siedemnastu wykonawców, a wśród nich reprezentująca nasz kraj Monika Kuszyńska. Tego dnia dowiemy się, kto dołączy do Austrii, Australii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz krajów, które dziś otrzymały bilet do finału tegorocznej Eurowizji.

~Eurovision.tv (rg)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.