Måneskin wygrywa Konkurs Piosenki Eurowizji 2021

Włosi triumfują w Rotterdamie!!!

Za nami wielki finał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym roku eurowizyjne Grand Prix trafiło w ręce włoskiej grupy Måneskin. Ich muzyczna propozycja zatytułowana "Zitti e buoni" zdobyła uznanie jurorów i przede wszystkim widzów, którzy przyznali jej rekordową liczbę punktów. Włochy zapisują na kartach swojej eurowizyjnej historii…
23 Maj 2021

Dziś pierwszy półfinał Eurowizji 2015!

fot. Andres Putting, Elena Volotova (EBU)Przed nami pierwszy eurowizyjny wieczór. Punktualnie o godzinie 21 w stolicy Austrii rozpocznie się Pierwszy Półfinał 60. Konkursu Piosenki Eurowizji Wiedeń 2015. O awans do sobotniego finału walczyć będzie szesnastu reprezentantów. Tradycyjnie, dziesięciu z nich otrzyma finałowy bilet, a zdecydują o tym zarówno widzowie, jak i jurorzy.

Dzisiejszego wieczora w Wiener Stadthalle zaprezentują się wykonawcy z szesnastu krajów. Podobnie jak w Malmo i Kopenhadze, kolejność prezentacji uczestników nie została ustalona poprzez losowanie. Organizatorzy chcąc zapewnić widzom pozytywny odbiór konkursu i zwiększyć szanse poszczególnych krajów sami ustalili kolejność startową w taki sposób, aby piosenki podobne do siebie stylistycznie, nie były prezentowane jedna po drugiej. Kolejność startowa w pierwszym półfinale wygląda następująco:

1. MOŁDAWIA - Eduard Romaniyta - I Want You Love
2. ARMENIA - Genealogy - Face The Shadow
3. BELGIA - Loïc Nottet - Rhythm Inside
4. HOLANDIA - Trijntje Oosterhuis - Walk Along
5. FINLANDIA - Pertti Kurikan Nimipäivät - Aina mun pitää
6. GRECJA - Maria elena Kiriaku - One Last Breth
7. ESTONIA - Elina Born & Stig Rasta - Goodbye To Yesterday
8. MACEDONIA - Daniel Kajmakoski - Autumn Leaves
9. SERBIA - Bojana Stamenov - Beauty Never Lies
10. WĘGRY - Boggie - Wars For Nothing
11. BIAŁORUŚ - Uzuri & Maimuna - Time
12. ROSJA - Polina Gagarina - A Million Voices
13. DANIA - Ani Social Media - The Way You Are
14. ALBANIA - Elhaida Dani - I'm Alive
15. RUMUNIA - Voltaj - De La Capat (All Over Again)
16. GRUZJA - Nina Sublatti - Warrior

W tym półfinale swoje głosy oddadzą także jurorzy i widzowie z Australii, Austrii, Francji i Hiszpanii.

Pierwszy półfinał otworzy ubiegłoroczna zwycięska piosenka. Conchita po pierwszym refrenie przejdzie w stronę Green Roomu. Przywita widzów i uczestników tegorocznej Eurowizji po czym rozpocznie się defilada reprezentantów w stronę sceny. Przemarszowi uczestników na scenę towarzyszyć będzie motyw muzyczny tegorocznego konkursu. Kiedy już wszyscy znajdą się na scenie, zwyciężczyni z Kopenhagi dokończy swój utwór, po czym przedstawi trzy prowadzące: Alice Tumler, Arabellę Kiesbauer i Mirjam Weichselbraun. Sama Conchita przez wszystkie trzy eurowizyjne wieczory towarzyszyć będzie uczestnikom w Green Roomie.

Relację z dzisiejszego półfinału obejrzeć będzie można na antenach TVP 1 oraz TVP Polonia. Transmisja internetowa dostępna na stronach Eurovision.tv oraz YouTube. Start o godzinie 21.00. Ponadto o godzinie 20.25 telewizyjna Jedynka wyemituje pierwszy odcinek programu "Eurowizyjna rewia gwiazd", w którym prowadzący prezentować będą tegoroczne propozycje konkursowe, a także przypominać historię największego muzycznego święta w Europie.

~Eurovision.tv (rg)

Eurowizja 2015 - Półfinał 1 (Skrót)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.