Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Trzeci dzień prób za nami...

"Building Bridges" - hasło przewodnie Eurowizji 2015, fot. EBUW Wiedniu zakończył się kolejny dzień prób. Wczoraj na eurowizyjnej scenie pojawili się pierwsi uczestnicy drugiego półfinału, czyli Litwa, Irlandia, San Marino, Czarnogóra, Malta, Norwegia, Portugalia oraz Czechy. Jak im poszło?

 
LITWA

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się litewski duet Monika Linkytė i Vaidas Baumila, który podczas konkursu wykona utwór "This Time". Wraz z artystami na scenie pojawił się czteroosobowy chórek. Cała prezentacja jest bardzo kolorowa. Światła i wizualizacje nieustannie zmieniają swoje barwy. Elementem, który na pewno pozostawia wiele do życzenia jest wokal, nad którym zarówno Monika, jak i Vaidas muszą bardzo popracować.  

 

IRLANDIA

Jako drugi utwór dzisiejszego dnia usłyszeliśmy "Playing With Numbers" w wykonaniu Molly Sterling reprezentującej Irlandię. Wokalistka pojawiła się na scenie w towarzystwie dwóch chórzystek, perkusisty, kontrabasisty oraz wiolonczelistki. Sama zasiadła przy pianinie. Tłem utworu są wizualizacje lasu utrzymane w żółtych, pomarańczowych i złotych barwach. Pod względem wokalnym Molly wypadła bardzo dobrze.

 

SAN MARINO

Z numerem trzecim na scenie pojawili się reprezentanci San Marino. Michele Perniola i Anita Simoncini w Wiedniu wykonają utwór zatytułowany "Chain Of Lights". Michele zaprezentował się w jeansach, białej koszuli oraz czarnej kurtce. Anita wystąpiła w białej sukience. Duetowi towarzyszyć będzie czteroosobowy chórek. Głównym tłem prezentacji jest kula ziemska, a w oprawie świetlnej dominują pomarańczowe i niebieskie barwy. Duet także nieźle poradził sobie wokalnie.

 

CZARNOGÓRA

Po San Marino przyszedł czas na reprezentanta Czarnogóry. Knez wykona w stolicy Austrii piosenkę "Adio". Artysta ubrany w czarny garnitur pojawił się na scenie w towarzystwie skrzypaczki oraz czterech chórzystek. Na scenie dominują przede wszystkim niebieskie barwy, które w pewnym momencie zmieniają się w czerwień. Czarnogórski wokalista zaprezentował bardzo wysoki poziom wokalny.  

 

MALTA

Jak piąta na scenie zaprezentowała się Amber z utworem "Warrior". Artystka ubrana była w długą, czarną, koronkową suknię. Połączenie pomarańczowych i niebieskich świateł bardzo przypadło do gustu wielu uczestnikom tegorocznej Eurowizji, bo również maltańska reprezentantka skorzysta z takiego zestawienia barw. Podczas występu nie zabraknie także efektów pirotechnicznych. Amber dość dobrze wypadła pod względem wokalnym.

 
NORWEGIA

Kolejnymi uczestnikami, którzy pojawili się na eurowizyjnej scenie byli Norwegowie. Duetowi Kjetil Mørland i Debrah Scarlett na scenie towarzyszyć będzie chórek. Cała prezentacja utworu "A Monster Like Me" opiera się przede wszystkich na bardzo dobrej grze świateł. Kjetil zaprezentował się w białej marynarce i czarnych spodniach. Debrah miała na sobie  biały, dwuczęściowy strój. Wokalnie norweski duet nie będzie miał większych problemów, aby przekonać do siebie widzów i jurorów.

 
PORTUGALIA

Po norweskim duecie, na scenie pojawiła się reprezentantka Portugalii. Leonor Adndrade zaprezentuje podczas konkursu utwór "Ha Um Mar Que Nos Separa". Wokalistka będzie miała na sobie czarną, skórzaną kreację. Towarzyszyć jej będzie czteroosobowy chórek składający się z trzech kobiet i mężczyzny. Świetny wokalnie występ dopełniają bardzo dobre wizualizacje oraz gra świateł.

 
CZECHY

Ostatnią reprezentacją, która pojawiła się na eurowizyjnej scenie byli Czesi. Marta Jandová i Václav Noid Bárta wykonają utwór "Hope Never Dies". Na scenie nie będą im towarzyszyć ani chórzyści, ani tancerze. Na scenie dominują przede wszystkim niebieskie i fioletowe barwy. Głównym motywem wizualizacji będą lustra, w odbiciach których zobaczymy chmury. Wokalnie wypadło dość dobrze.

Przed nami kolejny dzień prób. Na scenie w Wiedniu po raz pierwszy zaprezentują się kolejni uczestnicy drugiego półfinału. Zobaczymy reprezentantów Izraela, Łotwy, Azerbejdżanu, Islandii, Szwecji, Szwajcarii, Cypru i Słowenii. O godzinie 18:30 rozpocznie się próba naszej reprezentantki, a o godzinie 20:55 Monika Kuszyńska spotka się z dziennikarzami.

~Eurovision.tv (rg)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.