Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Jak minął drugi dzień prób?

"Building Bridges" - hasło przewodnie Eurowizji 2015, fot. EBUW samo południe rozpoczął się drugi dzień prób do pierwszego półfinału tegorocznej Eurowizji. Na scenie pojawili się reprezentanci Serbii, Węgier, Białorusi, Rosji, Danii, Albanii, Rumunii oraz Gruzji. Jak im poszło?

 
SERBIA

Pierwsza na scenie pojawiła się reprezentująca Serbię Bojana Stemenov, która podczas tegorocznego konkursu zaśpiewa utwór "Beauty Never Lies". Serbska reprezentantka zaprezentowała się w srebrnej, długiej sukni, która bardzo niekorzystnie podkreśla jej dość wydatne kształty. Wraz z wokalistką na scenie pojawiły się dwie tancerki i dwóch tancerzy. Ci w pierwszej części utworu ubrani są w białe płaszcze, a głównym elementem ich  choreografii jest język migowy, którym to pokazują tekst piosenki. Wszystko zmienia się w drugiej części prezentacji, w której Serbowie postawili na zasadę "wszystko i nic". Tancerze zrzucają białe płaszcze i pokazują kolorowe, świecące stroje. Także choreografia pozostawia wiele do życzenia, ponadto nie brakuje efektów specjalnych, co powoduje pewien bałagan na scenie. Na chwilę obecną wszystkie te niedociągnięcia ratuje świetny wokal Bojany.     

 
WĘGRY

Kolejną uczestniczką, która pojawiła się na scenie była Boogie (Boglárce Csemer), która zaprezentuje eurowizyjnej publiczności piosenkę zatytułowaną "Wars for Nothing". Artystce ubranej w długą, bordową suknie towarzyszy czteroosobowy chórek. Piosenka będąca z rodzaju tych z przesłaniem, w połączeniu ze świetnymi wizualizacjami drzew czy kuli ziemskiej, daje bardzo pozytywny odbiór. Wielki plus to także ciepły i zarazem mocny wokal węgierskiej reprezentantki.   

 
BIAŁORUŚ

Białoruski duet Uzari & Maimuna to kolejni artyści, którzy dziś pojawili się w wiedeńskiej hali miejskiej. Prezentacja utworu "Time" wydaje się na chwilę obecną mało ciekawa, w żaden sposób nie wyróżniające się z tłumu. Spokojny początek utworu utrzymany został w ciemnych, niebieskich wizualizacjach. Gdy wszystko się rozkręca, scena zamienia się w pomarańczowe barwy, a gdy już widz ma wrażenie, że zaraz nastąpi jakieś wielkie boom to wizualizacje znów zmieniają się w ciemne, zimne barwy, przez co cała prezentacja sprawia raczej negatywny odbiór. Wizualizacje to rzecz, którą Białorusini na pewno muszą poprawić. Uzari zaprezentował się w ciemnych spodniach i marynarce, a Maimuna w białej długiej sukni.

 
ROSJA

Po Białorusinach na scenie pojawiła się reprezentantka Rosji. Polina Gagarina podczas konkursu wykona utwór "A Million Voices". Wokalistka ubrana w białą suknię z dużym dekoltem pojawiła się na scenie w towarzystwie dwóch chórzystek oraz muzyków grających na gitarach elektrycznych i perkusji. Dużym atutem rosyjskiej prezentacji są bardzo dobre wizualizacje i świetne wykorzystanie świateł. Zobaczymy biel, najróżniejsze odcienie niebieskiego oraz złoto. W końcowej części wszyscy klaszczą, co zapewne udzieli się publiczności zgromadzonej w hali. W ogólnym rozrachunku, próba Rosjan uznana została przez wielu dziennikarzy za najlepszą prezentacje do tej pory.

 
DANIA

Kolejnym uczestnikiem, który zaprezentował się na eurowizyjnej scenie była duńska grupa Anti Social Media, która zaśpiewa "The Way You Are". Zespół, który stylizuje się na brytyjską grupę The Beatles wystąpił w towarzystwie dwóch chórzystek ubranych w krótkie, czerwone sukienki. Cała prezentacja przypomina tą z finału duńskich preselekcji. W tle zobaczymy biało-czarne wizualizacje. Pod względem wokalnym nie jest źle, ale może być dużo lepiej...

 
ALBANIA

Po Danii przyszedł czas na Albanię. Elhaida Dani pojawiła się na scenie w czarnej, połyskującej kreacji. Towarzyszyły jej trzy chórzystki ubrane w białe stroje. W wizualizacjach i oprawie świetlnej królować będą białe i złote barwy. Tylko, czy to wystarczy, ponieważ wokalnie rewelacji nie ma. I to jest przede wszystkim aspekt nad którym albańska reprezentantka zdecydowanie musi popracować, ponieważ inaczej utworu "I'm Alive" na pewno w finale nie usłyszymy.

 
RUMUNIA

Przedostatni na scenie pojawili się reprezentanci Rumunii. Grupa Voltaj podczas konkursu zaśpiewa utwór "De la capat / All Over Again". Na scenie, na której dominują białe wizualizacje pojawili się wszyscy muzycy. Elementem, na który widzowie zapewne zwrócą uwagę jest czarno-biały film umieszczony w tle, który przedstawia małe dzieci, co nawiązuje do głównego przesłania utworu. Na scenie pojawiło się także kilka walizek, które oświetlono reflektorami.

 
GRUZJA

Drugi dzień prób zamknęła Nina Sublatii, która jako ostatnia zaprezentuje się w pierwszym półfinale. Gruzińska reprezentantka wykona utwór "Warrior". Wokalistka od razu przykuwa uwagę swoim nieco wyzywającym, skórzanych kombinezonem. Ninie na scenie nie towarzyszą ani chórzyści, ani tancerze. W zasadzie nie są oni potrzebni, bo świetna gra świateł i bardzo dobrze dobrane wizualizacje sprawiają, że widzowie będą mogli skupić się na wokalistce i tym co dzieje się w jej tle, a kamera nie będzie musiała niepotrzebnie pokazywać na przykład tancerzy. Wspaniały wokal sprawi, że będziemy mieli bardzo mocne zamknięcie pierwszego półfinału.

W środę swoje pierwsze próby rozpoczną uczestnicy drugiego półfinału. Na scenie pojawią się reprezentanci Litwy, Irlandii, San Marino, Czarnogóry, Malty, Norwegii, Portugalii oraz Czech.

~Eurovision.tv (rg)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.