Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022

Trijntje Oosterhuis reprezentantką Holandii

Trijntje Oosterhuis, fot. ANP KippaTegoroczną reprezentantką Holandii w Konkursie Piosenki Eurowizji została pochodząca z Amsterdamu 42-letnia Trijntje Oosterhuis. Wokalistka zajmująca się przede wszystkim muzyką popową i smooth jazzem na eurowizyjnej scenie w Wiedniu wykona utwór zatytułowany "Walk Along". Piosenka oceniana jako poprockowa kompozycja, która przypomina amerykańską, oldschoolową muzykę młodzieżową, napisana została przez piosenkarkę Anouk Teeuwe. Tą samą, którą w 2013 roku przyniosła Holandii awans do finału Eurowizji, a w nim zajęła wysoką dziewiątą pozycję.

Holandia swoją przygodę z Konkursem Piosenki Eurowizji rozpoczęła w 1956 roku. Kraj ma na swoim koncie cztery zwycięstwa w latach: 1957, 1959, 1969 i 1975. Ubiegłoroczni reprezentanci Holandii duet The Common Linnets zajął w swoim półfinale pierwsze miejsce. W finale utwór "Calm After the Storm" uplasował się na drugiej pozycji z wynikiem 238 punktów.

W Wiedniu Trijntje Oosterhuis zaprezentuje się jako czwarta uczestniczka pierwszego półfinału. Czy uda jej się awansować do wielkiego finału i powtórzyć sukces swoich rodaków z Kopenhagii? Częściową odpowiedź na to pytanie poznamy już we wtorek, 19 maja.

~Eurovision.tv (rg)

Trijntje Oosterhuis - Walk Along (Holandia 2015)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.