Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. Fabrizio Cestari
Senhit

Senhit powraca na eurowizyjną scenę

Decyzją telewizji SMRTV reprezentantką San Marino w zbliżającym się Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Senhit. Wokalistka, którą mogliśmy już usłyszeć na eurowizyjnej scenie w Düsseldorfie, w tym roku o bilet do eurowizyjnego finału powalczy z utworem "Adrenalina".

Telewizja SMRTV zdecydowała, że reprezentantką San Marino w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Senhit. Wokalistka miała reprezentować kraj już w ubiegłorocznej edycji festiwalu. W związku z odwołaniem Eurowizji 2020 nadawca zdecydował się kontynuować współpracę z artystką i ponownie zaproponować jej możliwość reprezentowania San Marino w konkursie.

Efektem tej współpracy jest utwór zatytułowany "Adrenalina", który Senhit niebawem wykona w Rotterdamie. Premiera utworu odbyła się 8 marca, a za jego powstanie odpowiada niemały sztab ludzi. Utwór wraz w wokalistką napisali: Chanel Tukia, Tramar Dillard, Jimmy Thörnfeldt, Joy Deb, Kenny Silverdique, Linnea Deb, Malou Linn, Eloise Ruotsalainen, Suzi Pancenkov oraz Thomas Stengaard.

Senhit Zadik Zadik urodziła się 1 października 1979 we włoskiej Bolonii, choć posiada afrykańskie korzenie - rodzice wokalistki pochodzą z Erytrei. Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku dwudziestu lat występując w musicalu "Fame". Przez rok występowała także w spektaklu "Król Lew" produkowanym przez Walt Disney w Niemczech. W 2005 wydała debiutancki album zatytułowany po prostu "Senit" (wówczas posługiwała się takim pseudonimem). Dwa lata później wydała drugi krążek pt. "Un tesoro è necessariamente nascosto". W 2009 światło dzienne ujrzał trzeci album artystki nagrany w Los Angeles i zatytułowany "So High". W 2011 SMRTV wybrała wewnętrznie Senhit na reprezentantką San Marino w 56. Konkursie Piosenki Eurowizji. W Düsseldorfie z utworem "Stand By" zajęła dopiero szesnastą lokatę w półfinale, co oczywiście sprawiło, że na koncercie półfinałowym zakończyła swoją przygodę z konkursem. W ubiegłym roku miała zaprezentować San Marino w Rotterdamie z utworem "Freaky".

San Marino jest jednym z najmłodszych uczestników Konkursu Piosenki Eurowizji. Kraj zadebiutował w 2008 roku, jednak debiut do udanych nie należał - grupa Miodo zajęła ostatnie miejsce w półfinale. Rok później telewizja SMRTV wycofała się z udziału w festiwalu i powróciła dopiero w 2011. Wówczas receptą na sukces miała być Senhit, której też nie poszło najlepiej. Reprezentantom San Marino dwukrotnie udało się awansować do finału. Miało to miejsce w Kopenhadze (Valentina Monetta z utworem "Maybe") oraz w Tel Awiwie (Serhat z piosenką "Say Na Na Na"). Co ciekawe, wielu fanów Eurowizji uważa, że do finału zarówno w 2014, jak i w 2019 awansowały najgorsze propozycje w historii San Marino... Nie odniosły one oczywiście większych sukcesów w konkursie.

Czy Senhit uda się przełamać złą passę San Marino? Przekonamy się już niebawem. Artystka otwierać będzie swoim występem drugi półfinał, który odbędzie się w czwartek, 20 maja.

eurovision.tv

Senhit - Adrenalina (San Marino 2021)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.