Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. facebook.com/destiny.artist
Destiny

"Je Me Casse" eurowizyjną propozycją Malty

Reprezentantką Malty w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie Destiny. 18-letnia wokalistka na scenie w Rotterdamie wykona utwór zatytułowany "Je Me Casse".

Maltańska telewizja PBS zdecydowała, że reprezentantką kraju będzie Destiny Chukunyere, która przed rokiem miała wziąć udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Wokalistka wykona w Rotterdamie anglojęzyczny utwór zatytułowany "Je Me Casse" (ang. "I Break Off"), którego autorami są: Amanuel Dermont, Malin Christin, Nicklas Eklund oraz Pete Barringer. Singiel wydany został 15 marca nakładem wytwórni Jagged House.

Destiny Chukunyere urodziła się 29 sierpnia 2002. W 2015 reprezentowała Maltę w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbywającym się w Soffi. Utwór "Not My Soul" w jej wykonaniu zdobył 185 punktów, co przełożyło się na zwycięstwo Destiny w festiwalu. W 2017 wzięła udział w brytyjskim "Mam Talent", gdzie dotarła do półfinału. W ubiegłym roku zwyciężyła w drugiej edycji X-Factor Malta, co dało jej możliwość reprezentowania swojej ojczyzny w Eurowizji 2020. Miała wówczas wykonać utwór zatytułowany "All Of My Love".

Malta zadebiutowała w Konkursie Piosenki Eurowizji w 1971 roku, choć już 5 lat później kraj wycofał się w udziału w konkursie i powrócił dopiero w 1991 roku. Reprezentanci Malty jeszcze nigdy nie zdobyli Grand Prix. Najwyższe wyniki - drugie miejsce - osiągnęły: Ira Losco z piosenką "7th Wonder" w 2002 oraz Chiara z utworem "Angel" w 2005. Chiara za swoją eurowizyjną propozycję zdobyła także Nagrodę im. Marcela Bezençona w kategorii "Nagroda Dziennikarzy". W 2019 reprezentującej Maltę Michaeli Pace udało się awansować do finału. Piosenka "Chameleon" zajęła w nim czternastą lokatę.

Niebawem dowiemy się, czy Destiny uzyska awans do finału. Malta zaprezentuje się jako ostatni uczestnik pierwszego półfinału.

eurovision.tv

Destiny - Je Me Casse (Malta 2021)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.