Warning: imagecreatefrompng(): gd-png: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile in /home/eurowizj/www/libraries/vendor/joomla/image/src/Image.php on line 703

19 lutego poznamy reprezentanta Polski!

Telewizja Polska zdecydowała się na zmianę formatu wyboru naszego reprezentanta na 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. O tym, kto pojawi się na scenie w Turynie w biało - czerwonych barwach zdecydują jurorzy oraz widzowie w Koncercie Finałowym Krajowych Preselekcji do Eurowizji 2022, który odbędzie się 19 lutego.
15 Sty 2022
fot. facebook.com/HooverphonicOff
Hooverphonic

"The Wrong Place" propozycją Belgii

Reprezentantem Belgii w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji będzie zespół Hooverphonic. Grupa, która miała reprezentować swój kraj także przed rokiem, w Rotterdamie wykona utwór zatytułowany "The Wrong Place".

Belgijski nadawca jest jednym z tych, którzy zdecydowali, że ich reprezentantem będzie wykonawca, który miał pojawić się na Eurowizji w ubiegłym roku. Zespół Hooverphonic założony został w 1995 roku. Na rynku fonograficznym zadebiutował rok później albumem "A New Stereophonic Sound Spectacular". Na swoim koncie mają dziesięć albumów studyjnych, trzy albumy kompilacyjne, dwa albumy koncertowe oraz jedną epkę.

Skład grupy zmieniał się kilkakrotnie i co ciekawe, zmienił się także w 2020 roku. Zespół nie zaprezentuje się na Eurowizji w takim samym składzie, w jakim miał się pojawić przed rokiem w Rotterdamie. Obecnie Hooverphonic tworzą: Alex Callier, Raymond Geerts oraz Geike Arnaert, która współpracowała z zespołem w latach 1998 - 2008. Swój styl muzyczny opisują jako muzykę z pogranicza popu, rocka alternatywnego, dream popu i indie rocka.

Belgijscy nadawcy publiczni - telewizje VRT oraz RTBF - zdecydowali, że tegoroczną propozycją kraju na Konkurs Piosenki Eurowizji będzie utwór "The Wrong Place", który skomponowali Alex Callier i Charlotte Foret. Oficjalna premiera singla miała miejsce 4 marca.

Belgia związana jest z Eurowizją od pierwszej edycji festiwalu. Na swoim koncie ma tylko jedno zwycięstwo - Sandra Kim z utworem "J’aime la vie" wygrała w 1986 roku. Od czasu wprowadzenia półfinałów Belgowie awansowali do finału tylko pięć razy. Najlepsze wynik odnotowali w latach 2015 i 2017. Zarówno Loïc Nottet w Wiedniu, jak i Blanche w Kijowie zajęli 4. miejsce w finale. W latach 2018-2019 reprezentanta Belgii zabrakło w finale. Jak będzie w Rotterdamie? Czy doświadczeni muzycy okażą się receptą na sukces? Przekonamy się już 18 maja w czasie pierwszego półfinału.

eurovision.tv

Hooverphonic - The Wrong Place (Belgia 2021)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.