Pala Alpitour

Turyn gospodarzem Eurowizji 2022!

8 października Europejska Unia Nadawców wraz z telewizją RAI poinformowały, że 66. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10, 12 i 14 maja 2022, a miastem - gospodarzem będzie Turyn.
12 Paź 2021

Anouk reprezentantką Holandii

Anouk, fot. facebook.com37-letnia Anouk Teeuwe wybrana została tegoroczną reprezentantką Holandii w Konkursie Piosenki Eurowizji. Artystka, która w krajach Beneluksu zdobyła ogromną popularność, w Malmö wykona utwór zatytułowany Birds.

Wielka gwiazda holenderskiej muzyki wybrana została przez telewizję TROS. W marcu opublikowano utwór, który Anouk już niebawem wykona na eurowizyjnej scenie. Będzie to ballada zatytułowana Birds, do której artystka sama napisała słowa, a muzykę skomponował duet Tore Johansson i Martin Gjerstad. Piosenkę po raz pierwszy opunlikowano podczas specjalnej radiowej konferencji prasowej w programie LuiLekkerLucas w radiu Sterren. Tych, którzy wcześniej znali twórczość Anouk zdziwić może fakt, że artystka postawiła na balladę, bo przede wszystkim kojarzona jest w rockowymi brzmieniami.   

Anouk osiągnęła ogromną popularność w Holandii, Belgii, Luksemburgu, ale także we Włoszech i w Szwajcarii. W swoim muzycznym życiorysie ma jedenaście albumów oraz ponad trzydzieści nagród muzycznych. Jej muzyka to przede wszystkim alternatywny rock i blues-rock. Coraz częściej jednak sięga po dźwięki akustyczne, czego owocem jest choćby tegoroczna eurowizyjna propozycja Holandii. Wybór telewizji TROS poparła także ubiegłoroczna zwyciężczyni Eurowizji, która jest wielką fanką Anouk.  

Może to właśnie Anouk przełamie złą passę swojego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji. Od 2005 roku krainie wiatraków i tulipanów nie udało się awansować do finału. Joan Franka, która reprezentowała Holandię w ubiegłym roku zajęła piętnaste miejsce w pófinale. Utwór You And Me zdobył zaledwie 35 punktów. Czy Anouk przekona do siebie Europę? Przekonamy się niebawem, bo już w pierwszym półfinale.

~eurovision.tv (r.g)

Anouk - Birds (Holandia 2013)


© 2007-2020 Eurowizja.Info. Wszelkie prawa zastrzeżone. The official theme art of the 1956-2020 Eurovision Song Contest © EBU

Please publish modules in offcanvas position.